Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v šlágri 27. kola Tipos extraligy nad HC Košice 6:4. Súboj prvého tímu s tretím ponúkol od úvodných minút atraktívne hokejové divadlo a už v prvej tretine padlo šesť gólov (4:2).

Štyrmi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal útočník Chris Langkow, hetrik dosiahol aj Košičan Marek Bartánus. Aj v treťom vzájomnom zápase v sezóne zvíťazil domáci tím.
Zvolenčania víťazstvom potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom získali už 45 bodov. Zároveň sa udržali na čele tabuľky pred Slovanom Bratislava. Košičania klesli na štvrté miesto za Nové Zámky.

Tipos extraliga – 27. kolo

HKM Zvolen – HC Košice 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Langkow (Bondra), 9. Langkow (Jedlička, Bondra), 15. Jedlička (Hanna, Bondra), 20. Hecl (Huntebrinker), 36. Langkow (Jedlička), 54. Langkow (Hanna) – 9. Bartánus (Paršin), 16. Bartánus (Chovan, Paršin), 33. Bartánus (Slovák, Olsson), 51. Tybor (Bartánus, Slovák). Rozhodovali: Kalina, Fridrich – Frimmel, Kacej, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1816 divákov. Zmeny: 21. Riečický namiesto Janusa (Koš.)

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Csányi – A. Barcík

Zostava HC Košice: Janus (21. Riečický) – A. Bartoš, Olsson, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota – Jääskeläinen, Pollock, Leskinen – Bartánus, Chovan, Paršin – Lamper, Slovák, Tybor – Rogoň, Linet, Jokeľ – Havrila

HKM čaká v krátkom slede po sebe hneď ďalšie derby v Banskej Bystrici. Tam sa predstavia v piatok, 13. januára od 17.30 h.