Hokejisti HC Slovan Bratislava deklasovali v nedeľňajšom šlágri Tipos extraligy HKM Zvolen 10:2. Až v ôsmom kole tak zvolenskí hokejisti prvýkrát v sezóne nebodovali.

V dueli dvoch tímov, ktoré mali pred zápasom po 16 bodov, vykročili domáci za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Zvolenčania sa v 2. časti vzchopili a počas päťminútového trestu Jakuba Minárika dvakrát využili presilovku, no to bolo z ich strany všetko. „Belasí“ vygradovali gólostroj v závere tretej tretiny, v ktorej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Marcel Haščák s bilanciou 2 góly a 3 asistencie a rovnako päťbodový Daniil Fominych (1+4). Tomáš Zigo strelil hetrik, ku ktorému pridal asistenciu. Slovanisti sú po 8. kole na čele tabuľky o skóre pred Novými Zámkami. Zvolenu patrí 3. priečka so 16-timi bodmi.

Tipos extraliga – 8. kolo – nedeľa 09.10.2022

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 10:2 (4:0, 1:2, 5:0)

Góly: 16. Takáč, 17. Zigo (Ackered, Fominych), 19. MacKenzie (Takáč), 20. Zigo (Golian, Haščák), 21. Harris (Pecararo, Takáč), 49. Fominych (Bezák), 53. Ackered (Fominych), 55. Haščák (Fominych, Zigo), 57. Haščák (Takáč), 58. Zigo (Fominych, Haščák) – 26. Hunterbrinker (Zuzin), 27. Gropp (Hecl, Sideroff). Rozhodovali: Novák, D. Konc st. – Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Minárik 5+DKZ za nedovolené bránenie a Lukošík (obaja Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3883 divákov.

Zostava HC Slovan Bratislava: Coreau – Golian, Valach, Beňo, MacKenzie, Sersen, Ackered, Maier – Haščák, Zigo, Fominych – Takáč, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Török, Bezák, Šotek – R. Kukumberg ml.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (21. Petrík) – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Sideroff, Hunterbrinker, Hecl – Kašlík, Šiška, Gropp

Na domácom ľade sa hokejisti HKM predstavia najbližšie v piatok, 14. októbra od 18-tej hodiny. Ich súperom bude HK Nitra.