Pred derby s Banskou Bystricou čakala na Zvolenčanov domáca „povinná jazda“ proti reprezentačnej 20tke. Mladíci však v tejto sezóne podávajú výborné výkony a rytieri tento duel nemohli brať na ľahkú váhu.

Domáci hokejisti mali ešte v živej pamäti posledný vzájomný zápas s mladíkmi v tejto sezóne, v ktorom po vyrovnanom priebehu rozhodli o svojej výhre až v predĺžení. Hostia sa ozvali v 5. minúte, keď využili toho, že Drgoň zostal ležať na ľade a vypracovali si menší tlak. Zvolenčania pohrozili Durnému v 7. minúte, individuálna akcia Chovana zostala nevyužitá. V ďalšom priebehu dostali obidve mužstvá výhodu presilovej hry. Veľkú šancu v nej mal domáci Obdržálek, brankár HK Orange 20 Durný ale odolal.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky mohol mladíkov poslať do vedenia Jaško. Ocitol sa sám pred Nieminenom, ktorý však svojím betónom predviedol výborný zákrok. Hostia sa napokon dočkali otváracieho gólu. V polovici zápasu sa po výbornej prihrávke Tamášiho spred bránkoviska presadil Vybíral a poslal mladých reprezentantov do vedenia. Zverenci trénera Bokroša následne faulovali a Zvolenu dovolili vyrovnať. Štyri sekundy po návrate Čacha z trestnej lavice našiel Kytnár legionára Coffmana a ten strelou z prvej prestrelil Durného. Do šatní však mohli odchádzať šťastnejší hostia. Tí mali v úplnom závere veľkú príležitosť. Pri prečíslení dvoch na jedného to zobral na seba Támaši, no trafil iba bočnú sieť zvolenskej svätyne.

Rytieri museli v tretej časti zabrať, aby sa vyhli prekvapeniu. V 43. minúte poslal domácich po prvýkrát do vedenia tečom Rossovej strely Šišovský. Strelený gól Zvolenčanov naštartoval a tlačili sa do ďalších šancí. Vo výborných príležitostiach však nepochodili Coffman so Šišovským. Prišla však 48. minúta a individuálna akcia obrancu Nicka Rossa, ktorý zakončil svoj prienik gólom. O všetkom mohol rozhodnúť v 52. minúte Šišovský, toho však v tutovke vychytal Durný a udržal svoje mužstvo v hre. Mladíci si v závere vypracovali tlak a domáci mali čo robiť, aby odolali. Nakoniec sa hosťom ešte 50 sekúnd pred sirénou poradilo znížiť zásluhou Smolku. Na viac sa už nezmohli a Zvolen si tak pripisuje všetky body po výhre 3:2.

Tipsport liga – 24. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Orange 20 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 36. Coffman (Kytnár, Bokroš), 43. Šišovský (Ross, Obdržálek), 48. Ross (Steén) – 30. Vybíral (Tamáši, Zeleňák), 60. Smolka (Marcinek). Zápas sledovalo 802 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Nieminen – Drgoň, Ross, T.Bokroš, Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Mich.Chovan – Török, L.Jurík, Matis – Síkela, V.Fekiač, Ďaloga

Zostava HK Orange 20: Durný – Hedera, Matejovič, Fereta, Zeleňák, Hílek, Leško, Dlapka, Krempaský – Smolka, Kundrík, Kelemen – Vybíral, Tamáši, Čacho – Jaško, Šmída, Marcinek – Václav, Bjalončík, Vašaš

Už zajtra v piatok 1. decembra čaká na rytierov derby zápas v Banskej Bystrici. Úvodný buly je naplánované na 17.30 hod.