Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v dueli 37. kola Tipos extraligy na svojom ľade nad Popradom 4:1 a pripísali si štvrtú výhru v rade. Upevnili si tak druhé miesto v tabuľke. Tím spod Tatier bodoval predtým v štyroch dueloch za sebou.

V prvej tretine nevyužil tri tutovky hosťujúci Záborský a sólový nájazd domáci Huntebrinker. Až v druhej tretine otvoril skóre tečom útočník Zvolena Langkow. O chvíľu vyrovnal bekhendom Záborský, lenže Langkow pridal i druhý gól, faulovaný ležiac na ľade. Podtranci nevyužili tri presilovky v rade, Vainio trafil do žŕdky. V tretej tretine nevyužité šance i chyby Popradu potrestali Huntebrinker a Csányi, v oslabení znížil Paločko, ale záver zvládli lepšie hokejisti spod Pustého hradu.

HKM Zvolen – HK Poprad 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

Góly: 25. Langkow (Hanna, Mudrák), 29. Langkow, 48. Huntebrinker (Kubka, Sideroff), 50. Csányi (Marcinek, Šiška), 59. Viedenský, 60. R. Bondra – 26. Záborský (Razgals), 53. Matej Paločko (S. Petráš, Drgoň). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Synek, Knižka, vylúčení na 2 min: 8:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1283 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Turnbull, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi.

Zostava HK Poprad: Rychlík – Drgoň, Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jesečko – Svitana, Mlynarovič, Kukuča – Razgals, Kolouch, Záborský – Bubela, Matej Paločko, Jermain – Valigura, S. Petráš, Kundrík.

Zvolenskí hokejisti cestujú v piatok, 17. februára do Košíc a už v nedeľu, 19. februára od 18.30 h privítajú na domácom ľade v ďalšom tohtosezónnom derby Banskú Bystricu.