Hokejisti HKM Zvolen sa v stredu ujali vedenia po prvom zápase štvrťfinálovej série play off Tipos extraligy. Aj keď rytieri zápas postupne ovládli, v závere dovolili svojmu súperovi z Nových Zámkov vyrovnanie, a o napínavé vyvrcholenie duelu tak nebola núdza.

Aj keď hostia po prvej tretine o jeden gól vyhrávali, v druhej časti hry domáci hokejisti jasne dominovali. Postupne sa gólovo presadili Hanna, Hecl aj Sideroff. Lenže z koncentrácie rytieri povolili a dopustili sa viacerých chýb, na ktoré následne doplatili.

Po vylúčení Langkowa najskôr trestali hostia znížením v 48. minúte a keď v samom závere dopriali hokejisti Zvolena hráčom Nových Zámkov presilovku o dvoch hráčov, tí dokázali v 57. minúte vyrovnať.

V play off sa však hrá na výsledky a v predĺžení sa žiadna dráma nekonala. Hneď v 18. sekunde situáciu upokojil a zároveň zápas ukončil Radovan Bondra. Domáci sa tak tešia z prvej výhry v sérii.

„Pokiaľ to mužstvo hralo kompletné, točili sme štyri päťky, dodržiavali sme systém, prehrávali sme Nové Zámky. Škoda tej tretej tretiny, stali sa nám zbytočné chyby, ktoré v play off určite nie. Môžu nás stáť výsledok tak, ako sa dnes ukázalo, že ten zápas išiel na základe tých faulov do predĺženia. Ale predĺženie sme zvládli bravúrne,“ zhodnotil asistent zvolenského trénera Andrej Kmeč.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 – 1:0), stav série 1:0

Góly: 26. Hanna (Marcinek, Messner), 28. Hecl (Hanna, Zuzin), 32. Sideroff (Hanna, Hecl), 61. Bondra (Huntebrinker, Sideroff) – 12. Johnson (Klempa, Loggins), 48. Farley (Johnson), 57. Loggins (Lee, Jacskon). Zápas vo Zvolene sledovalo 2 010 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, S. Barcík – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – V. Fekiač, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – A. Barcík.

Zostava HK MIKRON Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Bezúch, Ondrušek, Lapšanský – Faith, J. Mikúš.

Séria pokračuje vo štvrtok o 18-tej hodine druhým domácim zápasom.