Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 2. kole Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v presilovke v 65. minúte Chris Langkow.

Liptáci mali zápas sľubne rozohratý, keď viedli 2:0 aj 3:2, ale napokon si pripísali za výhru po predĺžení dva body hostia. Zvolenčania odštartovali ročník 2022/2023 dvomi víťazstvami, keďže v 1. kole zdolali Trenčín 4:1.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 3:4 pp (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)

Góly: 25. Kriška (Drábek, Walega), 27. Uhrík (Kalousek, Hudec), 39. Karsums (Kuru, Mesikämmen) – 34. Hunterbrinker (Messner), 38. Gropp (Hecl, Mudrák), 48. Sideroff (Hanna), 65. Langkow (Hunterbrinker, Messner). Rozhodovali: Štefik, Kalina – Tvrdoň, D. Konc ml., vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Vähätalo (L. Mikuláš) 5 min. + DKZ za nedovolené bránenie v hre, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Djakov, Hudec, Pavúk, Kapičák – Kuru, Vähätalo, Karsums – Kriška, Šmida, Handlovský – Michalík, Walega, Drábek – Kalousek, Uhrík, Galbavý – Braun.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Čulík – Kašlík, Hunterbrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Stupka, Šiška, Gropp – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík.