Hokejisti Zvolena zvíťazili v pohronskom derby 17. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 6:3 a potvrdili tak na svojom ľade pred takmer štyri tisíc divákmi bilanciu bez jedinej prehry. Hráči spod Urpína prvýkrát v sezóne na ihrisku súpera nebodovali.

Domáci išli do vedenia v jedenástej minúte po strele Jedličku z otočky a pravého kruhu. Na tento zásah odpovedali hostia o 33 sekúnd neskôr, keď sa ujal teč Gabora pred bránkou. Na prestávku išli napokon spokojnejší „bryndziari“, pretože v pätnástej minúte z pravého kruhu poslal puk pod hornú žŕdku Messner a v sedemnástej zvýšil na 3:1 rovnako z pravého kruhu presnou strelou k žrdi Kašlík.

Tento hokejista duel nedohral, keďže s vykĺbeným ramenom musel po súboji v druhej tretine odísť z ľadu. To už v bystrickej bránke chytal Belányi a jeho spoluhráči ho potešili. Najprv kontaktným gólom Výhonský, presadil sa z dorážky, a na 3:3 vyrovnal voľný Urbánek z pravého kruhu do odkrytej svätyne Patersona.

V tretej tretine Zvolen využil druhú presilovku po sebe, vedenie 4:3 zariadil opäť strelou z pravého kruhu Huntebrinker a o 27 sekúnd zvýšil na 5:3 spoza kruhu Bondra. Duel ešte oživila bitka Sládka s Kabáčom, keď obaja duel nedohrali. Výsledok potom prikrášlil po peknej individuálnej akcii Šiška. Zvolen je tretí, Bystrica desiata.

Tipos extraliga – 17. kolo

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 10. Jedlička (Langkow), 15. Messner (Sideroff), 17. Kašlík (Zuzin), 44. Huntebrinker (Hanna, Langkow), 45. R. Bondra (Langkow), 56. Šiška (Marcinek, Hain) – 10. G. Gabor (Výhonský, Kontos), 34. Výhonský (Urbánek, Troock), 37. Urbánek (R. Gašpar, Ďatelinka). Rozhodovali: Jobbágy, Baluška – Bogdaň, Synek, vylúčení na 2 min: 3:5, vyššie tresty: Kabáč 5+DKZ – Sládok 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 25. min bez Kašlíka – B. Bystrica od 21. min Belányi za Rahma, 3803 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Kašlík (do 25. min.), Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (21. Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Troock, Tamáši, D. Jendek – R. Gašpar, Kontos, Urbánek – J. Sukeľ, Bíreš, Kabáč – Výhonský, Jamrich, G. Gabor.

12 HC MV TRANSPORT Prešov 17 3 2 0 4 8 41:58 17

Zvolenských hokejistov čaká najbližší zápas v piatok v Michalovciach a na domácom ľade už v nedeľu, 20 novembra o 16.30 h privítajú HC Slovan Bratislava.