TS Europa SC BB | PR | MP | 1.12.2015

Vianočná nádielka v bystrickej Europe: voňavé medovníky, Mikuláš aj klzisko

Najkrajšie sviatky roka sa blížia a banskobystrická Europa si preto pre svojich návštevníkov pripravila viacero prekvapení. 1. decembra začínajú tradičné vianočné trhy plné najrôznejších sladkostí a ručne vyrábaných produktov.

Okrem toho sa počas decembra môžete tešiť aj na Mikuláša, vianočné akustické koncerty, ďalší ročník Mikulášskeho behu či klzisko.

europasc-vianoceVianoce v bystrickej Europe odštartujú prvého decembra spomínané vianočné trhy. Nájdete tu napríklad ručne šité hračky, sviečky najrôznejších vôní, vianočné ozdoby, včelie produkty, voňavé medovníky a ďalšie dobroty.

Na tých fyzicky zdatnejších čaká 5. decembra v poradí druhý ročník Mikulášskeho behu. Ten bude unikátny opäť tým, že všetci zúčastnení absolvujú bežeckú trasu v kostýme Mikuláša. Hromadný štart pretekov je naplánovaný na šestnástu hodinu. Vyzbieraný výťažok bude venovaný Občianskemu združeniu Viktorky a pomôže tak pacientkam s onkologickým ochorením.

Všetky deti poteší v bystrickej Europe aj tento rok Mikuláš so svojimi pomocníkmi. 6. decembra ich bude čakať rozprávková výzdoba, kopa darčekov a aby toho nebolo málo, aj Mikulášska detská diskotéka v Ministry of Fun. „Tá sa začne o štrnástej hodine. Okrem Mikuláša s anjelom a čertom je pripravený bohatý kultúrny program, chýbať nebude ani maľovanie na tvár, cukroviny a vianočný punč pre malých aj veľkých či maskot Mimoň,“ hovorí Jana Seleštianska, Marketing coordinator Europa SC.

Na spríjemnenie vianočných nákupov sú tiež pripravené akustické koncerty, na ktoré sa môžete tešiť 11. a 18. decembra. Ak vám nebude stačiť hudba, od prvého decembra nájdete pred centrom tiež veľké klzisko, na ktorom si hlavu od predvianočného zhonu vyvetráte najlepšie.