MIKULAS_TRHY_MHD_80V európskych metropolách sa už naplno rozbiehajú vianočné trhy, ale ani centrum malebného Zvolena predsviatočná atmosféra neobíde.

Vianočnú atmosféru prinesie na Námestie SNP tradične Mikuláš, ten tam zavíta v sobotu 6. decembra dopoludnia o 11-tej hodine. Prinesie so sebou aj škriatka Vianočníčka a tiež sladké prekvapenia.

Už 12. a 13. decembra sú potom naplánované aj Vianočné trhy. V piatok 12. to bude tradičná zabíjačka priamo na námestí, ale počas oboch dní atmosféru trhových stánkov spestrí aj kultúrny program.

zvolen klzisko ladova plocha namestie snp - zvonline.sk F. RohacekOd 15. decembra potom čaká Námestie SNP program každý deň až do 22. decembra. Začne to tanečnou šou rôznych žánrov, pokračovať bude koncertom dychovej hudby Selčianka či Banjo bandu Ivana Mládka. Nasledujúce dni už potom budú venované rozprávkam pre deti a 21. a 22. decembra sa potom môžete prísť pozrieť na Betlehemský príbeh v podaní Divadla Zelienka. Ešte predtým, v sobotu 20. decembra, sa uskutoční aj každoročný hokejový zápas HKM Zvolen proti rozprávkovým bytostiam. Tá sa odohrá na verejnej ľadovej ploche, ktorá aj tento rok počas decembra vznikne uprostred Námestia.