Tento rok sa do kampane na očistu nášho mesta Spolu vyzbierame/urobíme viac 2019, zapojilo 334 detí zo siedmich základných a stredných škôl.

Žiaci spolu vyzbierali až 148 vriec odpadov a vyčistili viac ako osem lokalít v meste. Išlo hlavne o sídliská Podborová, Zlatý potok, Sekier, okolie nákupného centra na Západe, okolie nákladnej stanice, centrum mesta či Višňovského park.

„Je úžasné, že tak mladým ľuďom záleží na životnom prostredí a chcú aktívne prispievať k tomu, aby nám tu bolo všetkým lepšie,“ povedala primátorka Lenka Balkovičová na margo zapojených žiakov a jednotlivých škôl a dodala: „Mnohí sú tak inšpiráciou pre nás, dospelých.“ Stále veľkým problémom v meste sú však opakujúce sa čierne skládky.„Neustále tento problém riešime s mestskou políciou a okresným úradom vo Zvolene. Bez pomoci občanov to však ide ťažko.“

Tento rok sa do kampane za krajšie mesto zapojili školy, akými sú SOŠ hotelových služieb a obchodu, Pink Harmony Academy, SPŠ dopravná, ZŠ Alexyho, ZŠ P. Jilemnického 1, ZŠ P. Jilemnického 2 a ZŠ Námestie mládeže. Vlastné aktivity na očistu mesta organizovalo aj Gymnázium Ľudovíta Štúra, ZŠ Hrnčiarska a množstvo dobrovoľníkov zo zvolenských združení či jednotlivcov.