Od nedele 14. augusta do stredy 17. augusta zorganizoval Filmový klub Zvolen každoročnú kinozáhradu. Na programe je animovaný film, romantická komédia, muzikál a nebude chýbať ani horor. Slnko každý večer zapadne tesne pred ôsmou hodinou, preto začiatky o 21:30 sú už v typickej nočnej atmosfére záhrady. Počasie by nemalo robiť v najbližších dňoch problémy, aj keď na dnes je možné očakávať prehánky.

Čo si pre vás Filmový klub Zvolen pripravil tohto roku?

Madagaskar 2: Útek do Afriky je jednoznačne zameraný na detské a menej náročné publikum. Keďže druhý diel ťaží z popularity toho prvého, poteší aspoň drobizg zábavou a animáciou. Na pondelkový večer je pripravený český film Vlada Lanného, Bobule 2. V tejto romantickej komédii hrajú zvučné mená ako Lukáš Langmajer, Jiří Korn, Kryštof Hádek a iní. Film si opäť vyslúžil prívlastok „dvojkový“, pretože sa na prvú časť nedoťahuje a v snahe zabaviť diváka jeho tvorcovia preplietli jedno cez druhé. V utorok sa dostane na rad americký muzikál Nine, kde vás zabavia herci ako Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Penélope Cruz, Sophia Loren, Nicole Kidman a Kate Hudson. Režisér Rob Marshall sa aj v tomto filme posnažil a hudobnú aj tanečnú stránku dotiahol na výbornú. Tento film si istotne nájde svojich divákov. Na záver v kinozáhrade utíchne nejeden z nás, keď začne Cabin fever 2. Tento americký horor od Ti Westa o rozšírení vraždiacej nákazy zrejme niektorým zdvihne žalúdok, no istotne nepatrí medzi desivé filmy.

Tak si vezmite chrumky, zbaľte si bundu, možno aj deku, 1 euro a príďte si užiť letný filmový večer do kinozáhrady za Informačným centrom.