Povstalci v Lýbii pomaly, ale isto dobývajú Tripolis za pomoci zložiek NATO a masívnej podpory Francúzka a Anglicka. Snaha o zosadenie Muammara Kaddáfiho západnym svetom je až príliš nápadná. Naozaj je Kaddáfi taký krutovládca za akého je označovaný, alebo je to len snaha zdemokratizovať ďalšiu krajinu aby bol ľahší tok ropy tam, kde sa s ňou bezočivo plytvá, ako keby to bol obnoviteľný zdroj energie?

Myslím, že ani jedna z týchto možností nie je správna. Na svete sú lídri krajín, ktorí vládnu tvrdšou rukou ako Kaddáfi . Napríklad taká Venezuela na čele s Hugom Chavézom, ktorá denne vyťaží o 0,7 milióna barelov ropy viac ako Lýbia. Chavez verejne zosmiešňuje politku USA a Európy, Kadáffi bol ešte donedávna v médiach prezentovaný ako veľký spojenec západného sveta a pravidelne sme mohli vidieť vo svetových médiach fotky, na ktorých vystupovali Kaddáfi s Obhamom, alebo Sarkozim ako kamaráti z detstva.

Tak čo také neuveriteľne prelomové sa stalo, že týto ľudia začali podporovať odporcov režimu vojenskou technikou a neštítili sa vytiahnuť ani vlastný vzdušný arzenál a bombardovať Lýbiu? A nie len strategické vojenské ciele, ale nerobia im problémy ani útoky na civilné budovy. Celému tomuto divadlu sa OSN len prizerá, tak ako to bolo aj pri konflikte v Kosove. Verejnosť sa mylne domnieva, že Lýbia bola napadnutá kvôli rope, alebo krutosti Kaddáfiho vlády. Je to podobný dôvod, pre ktorý bol napadnutý Irak. Saddam Hussein chcel zrušiť obchodovanie na trhu ropy v dolároch a začať používať euro. Dôvod prečo sa západné mocnosti snažia o zosadenie aktuálnej moci v Lýbii má meno zlatý dinár. Muammar Kaddáfi mal veľkú snahu spojiť africké štáty spolu s arabskými a vytvoriť menovú úniu so zlatým dinárom. Táto mena by bola založená na skutočnej hodnote zlata a nie na debetnom obrate, ako to je u USD, alebo u eura. Keby niečo také vzniklo, tak by sa v momente stali dolár aj euro len bezcennými kusmi papiera. Americký dolár založený na dlhu a na neustálom tlačení bankoviek by skolaboval, lebo by si nikto nechcel požičať bezhodnotný kus papiera a ropné veľmoci by neprijali platby za ropu v USD a eurách.

Plukovník Muammar Kaddáfi sa rozhodol skoncovať s potápajúcou sa ekonomikou „vyspelého“ sveta a pokúsil sa vytvoriť niečo nové, stabilné, založené na skutočnej hodnote zlata, presne tak ako boli peniaze vymyslené a ako fungovali storočia, pokým neprišli chamtiví bankári a nespravili z monetárneho systému jeden veľký podvod ľudí. Títo chamtiví bankári nám teraz vládnu oveľa tvrdšou rukou ako hociktorý diktátor a kto si dovolí neprijať ich špinavú hru bude nemilosrdne ubitý tvrdou päsťou ekonomického diktátora.