Mesto Zvolen opäť pripravuje počas piatka 23. a soboty 24. marca tradičný veľkonočný jarmok, ktorý priláka množstvo návštevníkov, no môžu sa objaviť aj vreckoví zlodeji.

Mestská polícia Zvolen upozorňuje občanov na zvýšenú opatrnosť a pozornosť na svoje osobné veci počas návštevy jarmoku. Vreckári používajú rôzne osvedčené triky a dokážu rýchlo využiť nepozornosť nakupujúcich. Ľahko sa v dave dostanú blízko k osobným veciam, preto každý, kto navštívi jarmok by mal dbať na zvýšenú bezpečnosť a mať svoje veci pod dohľadom. Veci by sme nemali nenechávať na viditeľnom mieste alebo v otvorenej taške. Mestská polícia v súvislosti s veľkonočným jarmokom prináša šesť rád, ako sa chrániť pred zlodejmi. Po prvé by sme mali dbať na zvýšenú bezpečnosť a mať svoje veci pod dohľadom. Peniaze a karty by sme si mali uschovávať priamo na sebe v uzavretom odeve. Ženy by si mali kabelku držať stále pred sebou a venovať jej pozornosť.

Okrem už spomenutých rád sa treba vyhýbať príliš veľkému davu v predajnom stánku a nestrkať sa. Nemali by sme tiež nechávať doklady a peniaze na vrchu tašky. Poslednou radou je, aby sme boli ostražití, ak nás osloví neznáma osoba.

V prípade, že sa stanete obeťou krádeže, neodkladne zavolajte na tiesňovú linku MsP Zvolen č. 159, prípadne kontaktujete priamo policajné hliadky, ktoré budú dohliadať na pokojný priebeh zvolenského trhu.