Veľká noc sa blíži a s ňou aj každoročné veľkonočné trhy. Už tento týždeň sa od 23. do 24. marca zaplní zvolenské námestie stánkami. Vodiči a cestujúci MHD sa však počas stredy a štvrtka budú musieť vysporiadať s dopravnými obmedzeniami.

Velkonocne trhy 2016 namestie SNP, Zvolen

Návštevníci aj tento rok nájdu na tradičnom jarmoku široký výber produktov. Nebudú chýbať stánky s ľudovými remeslami, dekoračnými a úžitkovými predmetmi  do domácností ani lákavé špeciality pre vyhladnutých kupujúcich. Súčasťou programu bude aj hudobné vystúpenie. Na Zelený štvrtok o 16.00 h rozprúdi na zvolenskom námestí zábavu kapela L.U.S.K., ktorá odohrá koncert plný populárnych hitov od autorov súčasnej hudobnej scény.

Počas veľkonočných trhov by mali vodiči pri prejazde mestom zvýšiť opatrnosť a pripraviť sa na čiastočné obmedzenia. V dňoch 23.3. od 05.00 . do 25.3. do 05.00 h je naplánované presmerovanie dopravy z Námestia SNP na ulicu M. R. Štefánika. Cestujúcich mestskou hromadnou dopravou taktiež čakajú zmeny. Zastávka MHD „Zlatý Potok“ bude dočasne premiestnená na zastávku „POĽANA – pod zámkom“, alternatívou pre zastávky „Sekier – Lipovec“ a „Západ – Tepličky“ bude zastávka „ŽSR“ na ul. M. R. Štefánika.