Počas prvej júlovej soboty, 6. júla futbalové ihrisko vo Veľkej Lúke ožije ôsmym ročníkom Veľkolúckeho dňa. Oslavy dňa obce odštartujú o 15-tej hodine a potrvajú až do neskorých nočných hodín.

Ako prvé sa na pódiu so svojim programom predstavia deti z materskej školy z Veľkej Lúky a hneď na to dostane priestor folklórna skupina Poničan, ktorá prezentuje typické tance, zvyky i piesne z obce Poniky. Po 16-tej hodine bude stage patriť tanečným sólistkám Nikole a Júlii Kosturjakovej, folklórnemu zoskupeniu Hrabina, no zaznie i ľudová hudba od Hronsečanov.

O pol šiestej večer sa uskutočnia aj súťaže. Súťažiť sa bude hneď v dvoch disciplínach, a to v strieľaní šampanského a hode polenom. Vo večerných hodinách odznie i koncert v podaní divadelnej skupiny hercov zo Zvolena a po 21.00 hod, sa o zábavu postará DJ Braňo.

Počas celého podujatia budú návštevníkom k dispozícii stánky s občerstvením či ľudovými remeslami a pre deti sú pripravené rôzne zaujímavé hry, ale aj nafukovací hrad so šmýkačkou. Chýbať nebude ani tombola, ktorej žrebovanie prebehne presne o pol noci.