Po veľkom úspechu v Bratislave, Košiciach alebo v Banskej Bystrici, sa Vegánsky večer uskutoční tento krát aj vo Zvolene 16. apríla o 18:00 v klube Hubeerya. Akciu v našom meste zorganizovali študenti TUZVO, združení pod hlavičkou EkoCentra.

Ako to funguje?

Vegánska-večera_081Každý záujemca prinesie nejaké jedlo, ktoré sám uvaril, upiekol alebo inak pripravil. pričom nemusí byť vôbec zložité. Jedinou podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, to znamená bez mäsa, vajec, mlieka/mliečnych výrobkov, medu či iných živočíšnych látok. Priamo na mieste tak budeme môcť ochutnať z viacerých druhov jedál. Nápoje nosiť netreba, tie budú k dispozícií priamo v klube. Treba si priniesť vlastný tanier a príbor so sebou.

O čom to celé je?

Myšlienkou Vegánskych večerí, okrem sharovania dobrých jedál, je vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov. Ale je to miesto, ktorého náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na všetkých zúčastnených.

Hostina sa bude konať v klube Hubeerya vstup z pasáže domu č. 16. Je to za ňou, vchod je vo dvore vľavo.

Ako vyzerala vegánska večera pred časom v Banskej Bystrici si môžete pozrieť TU.