Sedacie súpravy, stoličky, či kreslá, všetok tento nábytok má jednu vec spoločnú (no dobre, dve veci, ak zarátame aj to, že sú určené na sedenie). Postupom času sa „vysedia“ a pohodlie aké predstavovali na začiatku, keď ste ich kúpili, je preč.

Aj povrch môže byť opäť ako po kúpe

A teraz čo? Kúpite novú sedaciu súpravu, či sadu jedálenských stoličiek? Nemôžete však nájsť nič, čo by dizajnovo sedelo k zvyšku vášho interiéru? Alebo jednoducho potrebujete ušetriť? Tak ešte svoju starú sedačku alebo stoličky nezahadzujte a radšej ich „zrenovujte“.

V predajniach s kvalitným bytovým textilom určite nájdete aj materiály práve na tento účel. Samozrejmosťou sú rôzne poťahové látky so širokými možnosťami využitia. A ešte širší je výber rôznych farieb, či vzorov. Dokonca môžete mať látky, ktoré sú odolné voči oderom, či sú v takzvanej nešpinivej úprave.

Existujú aj rôzne extra odolné látky, ktoré ale v domácnosti príliš nevyužijete. Skôr sa hodia do verejných priestranstiev, akými sú divadlá, kiná, kaviarne, reštaurácie a podobne, kde sú podstatne vyššie nároky na odolnosť látok.

Z rôznych druhov molitanových dosiek si určite vyberiete

Na začiatku sme však hovorili o tom, ako rôzne sedačky a stoličky strácajú na pohodlnosti. To samozrejme nevyriešite novou poťahovou látkou. Na to budete potrebovať dobrý molitan. Práve molitanové dosky sú asi najpredávanejším materiálom na opravu čalúneného nábytku.

Existujú totižto v rôznych druhoch nielen podľa rozmerov, ale aj podľa tvrdosti, či gramáže. Molitanové dosky sú prispôsobené vysokej záťaži, takže vám vedia zaručiť požadovaný luxus a komfort počas dlhých rokov.

Ak je pre vás cieľom naozaj maximálny komfort, môžete zvoliť takzvanú pamäťovú molitanovú penu. Pri nej je komfort na prvom mieste a dokáže sa prispôsobiť tvarom ľudského tela. To znamená, že o pohodlie nebudete mať núdzu.