PR článok | Foto: fizkes/Shutterstock.com | 7.11.2021

Vaša sedačka už nie je pohodlná ako kedysi? Chce to novú výplň

Sedacie súpravy, stoličky, či kreslá, všetok tento nábytok má jednu vec spoločnú (no dobre, dve veci, ak zarátame aj to, že sú určené na sedenie). Postupom času sa „vysedia“ a pohodlie aké predstavovali na začiatku, keď ste ich kúpili, je preč.

Aj povrch môže byť opäť ako po kúpe

A teraz čo? Kúpite novú sedaciu súpravu, či sadu jedálenských stoličiek? Nemôžete však nájsť nič, čo by dizajnovo sedelo k zvyšku vášho interiéru? Alebo jednoducho potrebujete ušetriť? Tak ešte svoju starú sedačku alebo stoličky nezahadzujte a radšej ich „zrenovujte“.

V predajniach s kvalitným bytovým textilom určite nájdete aj materiály práve na tento účel. Samozrejmosťou sú rôzne poťahové látky so širokými možnosťami využitia. A ešte širší je výber rôznych farieb, či vzorov. Dokonca môžete mať látky, ktoré sú odolné voči oderom, či sú v takzvanej nešpinivej úprave.

Existujú aj rôzne extra odolné látky, ktoré ale v domácnosti príliš nevyužijete. Skôr sa hodia do verejných priestranstiev, akými sú divadlá, kiná, kaviarne, reštaurácie a podobne, kde sú podstatne vyššie nároky na odolnosť látok.

Z rôznych druhov molitanových dosiek si určite vyberiete

Na začiatku sme však hovorili o tom, ako rôzne sedačky a stoličky strácajú na pohodlnosti. To samozrejme nevyriešite novou poťahovou látkou. Na to budete potrebovať dobrý molitan. Práve molitanové dosky sú asi najpredávanejším materiálom na opravu čalúneného nábytku.

Existujú totižto v rôznych druhoch nielen podľa rozmerov, ale aj podľa tvrdosti, či gramáže. Molitanové dosky sú prispôsobené vysokej záťaži, takže vám vedia zaručiť požadovaný luxus a komfort počas dlhých rokov.

Ak je pre vás cieľom naozaj maximálny komfort, môžete zvoliť takzvanú pamäťovú molitanovú penu. Pri nej je komfort na prvom mieste a dokáže sa prispôsobiť tvarom ľudského tela. To znamená, že o pohodlie nebudete mať núdzu.