V 51. kole sa zvolenskí hokejisti predstavili v Trenčíne, kde vyhrávali už rozdielom troch gólov, no napokon sa ešte v posledných sekundách zápasu báli o výsledok. Víťazstvom si však napokon definitívne potvrdili účasť v play-off.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 5:6 (0:1, 1:3, 4:2)

Góly: 24. Gašparovič, 42. Tybor, 47. Hlubuček, 47. Gabriš, 60. Trefný – 16. Čurilla, 32. Mucha, 35. Brabenec, 39. Marek Ďaloga, 44., 53. Otčenáš.

Zostava Dukly Trenčín: Kováč (35.  Hiadlovský, 47. Kováč) – Hlubuček, Nechala, Gabriš, M. Biro, Trefný, Bednár, Habšuda, Štindl – P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý – Melichárek, J. Gašparovič,  Daňo – Sojčík, Tvrdoň, Tybor – Mikula, Broska, Jakúbek.

Zostava HKm Zvolen: Trenčan – Marek Ďaloga, Jindra, Vantroba, Mucha, Hraško, Juraško, Ťavoda – Zuzin, Brabenec, Baláž – Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla – Otčenáš, M. Jurík, Síkela – Martin Ďaloga, Fekiač, Méry.

Pred 1940 divákmi sa v Trenčíne najskôr presadili hostia a aj keď domáci v úvode druhej tretiny vyrovnali, nedokázali častejšie ohrozovať Trenčana, a tak sa zvolenskí hokejisti vydali do vysokého vedenia. To síce v tretej tretine dokázali domáci stiahnuť, no k rozdielu jedného gólu sa dostali len pätnásť  sekúnd pred koncom, čo už Zvolenčania dokázali ustáť.

Najbližší zápas čaká našich hokejistov už v nedeľu o 17.00 h na domácom ľade, kedy privítajú Nitru.