Po dlhých rokoch rovnakého interiéru sa každému zunuje nábytok aj zariadenie a oprávnene zatúži po vynovení. V obývačke trávite množstvo voľného času, keď ste doma, stretávate sa tu s ostatnými členmi rodiny, oddychujete a hostíte návštevy. Je jasné, že po určitom období príde čas na jej výmenu.

Nech sa páči, usaďte sa

V obývačke dominuje celému priestoru gauč, kde sa aj najčastejšie celá rodina zdržuje. Pohodlné sedenie, kde si môžete vyložiť nohy, uvoľniť chrbát a vychutnať dobrý film, to je cieľ, aký majú sedacie súpravy a pohovky v obývačke. Ak sa na tej vašej už necítite dobre, neviete si nájsť správnu polohu alebo esteticky nevyzerá vôbec dobre, zvážte výmenu. Staršia sedačka, ktorú máte doma, môže byť presedená, tým pádom neposkytuje už dostatočnú oporu a doslova sa do nej prepadnete.

Pre každého člena rodiny by malo byť dostatočné miesto na sedačke či v kresle, keď sa všetci večer stretnete pri správach, filme či seriáli, tak aby ste sa mali kam usadiť.

Obývačková stena

Nábytok si najmä pri malých deťoch a domácich miláčikoch zažije tiež svoje. Obité hrany, prasknuté sklo či popísané police. Ak prišiel čas na výmenu celej obývačkovej steny, nezabudnite ani na nový TV stolík, ktorý okrem funkcie držania obrazovky bude slúžiť aj ako úložný priestor.

Moderné modely televíznych stolíkov sú vybavené poličkami, skrinkami či šuplíkmi, ktoré sú ideálne na uloženie papiernických pomôcok, dokumentov či menších dekorácií. Preferujete stolík na nožičkách alebo radšej zvolíte model položený priamo na zemi?

Snažte sa ho skombinovať s celou obývačkovou stenou alebo kúpte rovno taký set, ktorý stolík zahŕňa. Takto si zabezpečíte, že váš nový nábytok v obývačke bude celý v jednoliatom štýle, bude z rovnakého materiálu a skvele k sebe jednotlivé kusy budú ladiť. Na niekoľko ďalších pár rokov budete mať o interiér v obývačke postarané.