Občianska iniciatíva Zvolen-Západ a miestni dobrovoľníci a aktivisti v spolupráci s mestom a ZŠ Námestie mládeže, pripravujú na sobotu 10. júna deviaty ročník Dňa sídliska.

Podujatie sa uskutoční na Námestí mládeže a pozostávať bude aj tento rok z kultúrneho programu pre širokú verejnosť, zážitkových atrakcií, ale aj športových súťaží.

Dopoludňajší program začne o 9.30 h, keď najskôr vystúpi spevácka skupina Seniori Hron, neskôr detský folklórny súbor Vretienky či deti z tunajšej základnej školy so svojimi vystúpeniami. Predstavia sa tiež mladí tanečníci z Tanečnej školy Zuzany Niščákovej. O 10.15 h prebehne slávnostné otvorenie podujatia a nasledovať bude predstavenie pre deti v podaní Divadla Zelienka – Adonin palác.

Zároveň budú v átriu základnej školy od 10.30 do 13-tej hodiny prebiehať výtvarné tvorivé dielne, v športovom areáli základnej školy sa od 12.30 budú prezentovať s technikou i ukážkami svojej hasiči. V športovom areáli zároveň prebehne od 9-tej hodiny Beh sídliska Západ, ale aj Streetbalový turnaj. V telocvični základnej školy bude od ranných hodín prebiehať stolnotenisový turnaj.

Hlavná časť programu potom začne popoludní od 16-tej hodiny. Pre deti bude k dispozíci možnosť jazdy na koňoch, maľovanie na tvár, skákací hrad. Prebehne aj tombola a hrať na pódiu bude napríklad skupina L.U.S.K. Následne prídu podujatie navštíviť hráči HKM Zvolen a v programe do večerných hodín sa predstaví ešte dychovka Zvolenská kapela či skupina PACIPACIFIK.