Oslavy Medzinárodného dňa detí tento rok boli veľmi bohaté. Oslavovalo sa všade – na letisku, na zámku, v školách a škôlkach a nakoniec aj na zvolenskom námestí. V sobotu 4. júna tu prebehla akcia s názvom Deň detí plný fantázie. Za organizáciou podujatia stojí Miestny zväz SDKÚ – DS Zvolen. No napriek tomu ako by sa mohlo zdať, podľa slov jedného z organizátorov nešlo o politickú propagandu. Jednoducho deň, keď všetky deti oslavujú spolu, je len raz do roka, a preto to treba osláviť poriadne.

Napriek tomu, že slnko o druhej poobede poriadne pálilo, na námestí sa vystriedalo približne 300 detí. Pripravených bolo pre nich hneď niekoľko atrakcií. Za splnenie jednoduchých úloh deti získavali tombolové lístky. Čakanie na losovanie tomboly si mohli skrátiť hraním futbalu, kreslením na tvár alebo výrobou originálnych odznakov. Bola tu aj prehliadka áut Suzuki a motocyklov. Celé podujatie moderoval zvolenský herec Juraj Haviar. Jedným z hlavných bodov programu bolo vystúpenie sokoliarov Aquila z Bojníc. Tí predviedli deťom ukážky letov dravcov a predstavili im históriu sokoliarstva aj prácu sokoliarov v súčasnosti. Odvážnejšie deti si mohli dravcov aj pohladkať alebo sa s nimi odfotiť. V teplom počasí každého určite potešila točená zmrzlina, ktorú rozdávali zadarmo. To však niektorým deťom nestačilo, a tak sa pár z nich nakoniec pohádzalo do fontány.

Namiesto organizátorov si na zhodnotenie podujatia prizvem deti. Ich šťastné úsmevy asi najlepšie vyjadrujú to, že si tento deň poriadne užili, a že podobné akcie sa robiť stále oplatí. Je dobré, že sa stále nájdu ľudia, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a peniaze na to, aby niekoho aj takýmto spôsobom potešili. Tohtoročný Deň detí je už za nami, ale celé leto pred nami, a tak môžeme čakať, že podobných podujatí bude na námestí ešte veľa.