Spoznajme sa na bicykli 14.05.2016 prejazd obcami Kovacova, Budca, Sielnica, Sliac

Bývame v susedných dedinách, pri náhodnom stretnutí sa možno pozdravíme, ale bližšie sa nepoznáme. Aj toto bol zrejme jeden z dôvodov, ktorý podnietil usporiadateľov k uskutočneniu sobotňajšej cykloakcie Spoznajme sa na bicykli.

Spoločný výlet pre všetkých, ktorí radi trávia voľný čas na dvoch kolesách a zároveň chcú spoznať nových ľudí, je naplánovaný na sobotu 14. mája. Program dňa bude prebiehať v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Od 10-tej sa pre prvých cyklistov otvoria brány autokempingu Kováčová, kde sa pri súťaži s Káčerom Kováčom alebo lekciách z oblasti cykloturistiky zabavia najmä detskí účastníci. O 10.30 h vyrazia cyklisti z Kováčovej na výlet do priľahlých obcí. Spoločne prejdú 16,5 kilometrov dlhú trasu so zastávkami v Budči, Sielnici a na Sliači, pričom v každom zo spomínaných miest ich čaká krátky zaujímavý program.

Prevažne rovinatá trasa s miernymi stúpaniami je vhodná pre zdatnejších cyklistov ako aj pre rodiny s deťmi. Cyklisti by mali byť vybavení trekovým alebo horským bicyklom, s ktorým zvládnu jazdu po asfalte, tráve, šotoline a problém pre nich nebude predstavovať ani lesný terén. Akcia sa zavŕši popoludní o 14.00 h v areáli autokempingu Kováčová posedením pri guláši.