Všetci fanúšikovia projektu The Met: Live in HD, ktorého cieľom je sprostredkovanie satelitných prenosov z Metropolitnej opery v New Yorku do európskych kín, nepochybne netrpezlivo čakali na Verdiho operu Don Carlos. Práve na tú príde tento víkend čas. Štartuje už v sobotu o 18.15 h v Europa Cinemas Banská Bystrica.

foto: operachic.typepad.com

V sobotu 11. decembra mimoriadne už od 18.15 h pokračuje obľúbená séria priamych satelitných prenosov z predstavení Metropolitnej opery New York do kín. Na programe je tentokrát vrcholné dielo Giuseppa Verdiho, tragická opera Don Carlos. Dielo sa odohráva v prostredí kráľovského dvora v období španielskeho temna, kde v dusnej atmosfére dvorskej etiky a všemocného absolutizmu šalie ľudská vášeň a zúri boj o moc. V titulnej úlohe vystúpi špička medzi tenoristami súčasnosti – Roberto Alagna, po jeho boku následne ďalšie hviezdny speváci ako Siomn Keenlyside, Ferruccio Furlanetto, Anna Smirnová či Marina Poplavskaja. Za dirigentký pult sa postaví mladý kanadský maestro Yannick Nézet-Séguin, ktorého si mohí návštevníci prenosov určite dobre pamätajú vďaka jeho fenomenálneho výkonu v prenose Carmen v minulóm roku. Sprievodkyňou prenosu bude americká sopranistka Deborah Voigt.

Vynikajúce divadlo, špičovké hudobné naštudovanie

„Jedná sa o len v minulom týždni premierovanú inscenáciu britského režiséra Nicholasa Hytnera, ktorý Carlosom v Met debutuje,“ uvádza za organizátorov prenosu Martin Cikánek a pokračuje: ,,podľa recenzií, ktoré na premiéru vyšli v zahraničnej tlači, sa jedná o vynikajúce divadlo so všetkým čo k nemu patrí v kombinácii so špičkovým hudobným naštudovaním.“

Banskobystričanom prináša neopakovateľný zážitok z Live in HD prenosu Metropolitnej opery multikino Europa Cinemas. Kompletný program prenosov na túto sezónu nájdete na jeho oficiálnej stránke.