Koniec marca a začiatok apríla bude v SNG na Zvolenskom zámku v znamení návratu k obľúbenému formátu podujatia Zámok bez zámkov. V jarnej edícii prinesú pracovníci galérie návštevníkom nové prednášky, tvorivú dielňu, koncert pre náročnejších či divadlo pre najmenších.

V stredu (30.3.) to bude podujatie Moderna v depe o tom, ako vzniká a pripravuje sa výstava. Prednášajúcou bude kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia SNG Katarína Bajcurová.

Vo štvrtok (31.3.) sa chystá pokračovanie prednáškového cyklu 30. roky: Fulla, Galanda a tí druhí … o vrtochoch medzivojnovej moderny. Prednášajúcou bude opäť Katarína Bajcurová.
V piatok (1.4.) je v zámockej kaplnke pre návštevníkov pripravený lutnový koncert v podaní majstra tohto nástroja Csabu Nagya.

Sobotňajšia (2.4.) Bašta na zámku pre rodiny s deťmi je zameraná na vlastnú tvorbu detí. Tentoraz sa budú vytvárať originálne brošne. Divadelné predstavenie pre deti O vlkovi, ktorý vypadol z knižky, prinesie v nedeľu (3.4.) nezávislé divadelné zoskupenie ODIVO.

Viac o jednotlivých podujatiach sa dozviete v kalendári podujatí vo Zvolene na ZVonline.sk.