Jozef Bakša, Fotografie : Vladimíra Uhrínová | 3.6.2014

V Sliači vzniklo detské divadielko Pramienky

Kultúrna scéna v Sliači je znovu o čosi bohatšia. V mestečku začal pri Mestskom kultúrnom stredisku Sliač pod vedením Zuzany Pupalovej pracovať detský divadelný súbor Pramienky.

D9Ako prvú mladí herci pripravili hru na námet Jána Uličianskeho Beta Analfabeta, s ktorou sa po mesiacoch skúšania a predstaveniach pre školákov, predstavili na skutočnej verejnej premiére dňa 30.5.2014 v Kine Hron na Sliači.

Môžno konštatovať, že premiéra sa nadšeným divákom, medzi ktorými nechýbala skutočná znalkyňa divadla – režisérka Viera Dubačová, páčilo. Celé predstavenie sa nieslo v živom a veselom duchu a na atmosfére bolo cítíť, že radosť z neho mali nielen diváci v hľadisku ale aj samotní protagonisti na javisku. Deti si svoju prvú verejnú premiéru skutočne užívali a svoju pozitívnu energiu posielali celému okoliu.

Sliač opäť raz dokázal, že medzi svojimi obyvateľmi skrýva mnoho talentov. Všetkých môže tešiť, že divadla chtivý obyvateľ Sliača už nebude odkázaný len na hosťujúce divadelné súbory, a že z malého divadelného súboru Pramienky sa stane prameňom celej novej generácie domácich hercov, ktorí budú svojim divadelným umením tešiť obyvateľov a návštevníkov Sliača.

Fotogaléria