ZVonline.sk, (Ivan Golembiovský, il. foto: autor) | 24.2.2013

V šlágri kola Zvolen bez bodu

Tri kolá pred koncom základnej časti Tipsport extraligy sa vo vzájomnom súboji stretli dva najlepšie tímy súťaže. Zvolen už nemá čo stratiť, naopak Nitra stále bojuje s Košicami o druhé miesto, a tak vyzerala aj prvá tretina, po ktorej domáci viedli len o dva góly hlavne vďaka skvelému Šimkovi v bráne. V druhej tretine Nitra zvýšila už na 3:0, ale Lukáš Jurík okamžite kontroval a o štyri minúty pridal druhý gól Marek Čurilla. Do konca stretnutia sa však už stav nezmenil a tak si tri body pripísala Nitra.

Najbližší zápas odohrá Zvolen v piatok na domácom ľade proti Martinu a ligu ukončia nedeľným duelom v Skalici.

HK Nitra – HKm Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 13. E. Piatak (Lukáš Novák), 17. Pupák (P. König, Stümpel), 37. Nádašdi (R. Tománek, P. König) – 38. L. Jurík (Škvaridlo, M. Čurilla), 42. Čurilla (Jurík Lukáš, Škvaridlo)