Tri kolá pred koncom základnej časti Tipsport extraligy sa vo vzájomnom súboji stretli dva najlepšie tímy súťaže. Zvolen už nemá čo stratiť, naopak Nitra stále bojuje s Košicami o druhé miesto, a tak vyzerala aj prvá tretina, po ktorej domáci viedli len o dva góly hlavne vďaka skvelému Šimkovi v bráne. V druhej tretine Nitra zvýšila už na 3:0, ale Lukáš Jurík okamžite kontroval a o štyri minúty pridal druhý gól Marek Čurilla. Do konca stretnutia sa však už stav nezmenil a tak si tri body pripísala Nitra.

Najbližší zápas odohrá Zvolen v piatok na domácom ľade proti Martinu a ligu ukončia nedeľným duelom v Skalici.

HK Nitra – HKm Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 13. E. Piatak (Lukáš Novák), 17. Pupák (P. König, Stümpel), 37. Nádašdi (R. Tománek, P. König) – 38. L. Jurík (Škvaridlo, M. Čurilla), 42. Čurilla (Jurík Lukáš, Škvaridlo)