Renovovaný park na sídlisku Zlatý Potok sa dočkal výrazných zmien. Mesto sa po kalamite sústredí na obnovu prírodného prostredia a zavedenie klimatických opatrení.
V parku J. D. Matejovie vzniká najdlhší pocitový chodník na Slovensku. Tvorí ho viac ako 20 políčok s rôznymi prírodnými materiálmi, ako sú drevo, štrk či šišky. Chodník umožňuje návštevníkom vnímať prírodu bosými nohami, pričom má pozitívny vplyv na rozvoj motoriky a rovnováhy, najmä u detí. „Raritou sú hokejové puky, ktoré vypĺňajú časť pocitového chodníka. Symbolizujú skutočnosť, že Zvolen je hokejovým mestom,“ vyjadril sa pre Zvolenské noviny vedúci odboru výstavby a životného prostredia Maroš Hrádela.
Po už spomínaných škodách sa mesto Zvolen rozhodlo zaviesť aj nové opatrenia na zadržiavanie dažďovej vody. Pridali sa priečne žľaby na chodníkoch, ktoré budú zachytávať a odvádzať prebytočnú vodu. Podľa Hrádela by nemali obmedziť pohyb návštevníkov. Cieľom týchto opatrení je zlepšiť schopnosť parku zvládať prívalové dažde a zároveň udržiavať vodu v pôde čo najdlhšie.
Okrem pocitového chodníka pribudli v parku nové atrakcie. „Novinkou je tiež mini amfiteáter s pódiom pre organizovanie občasných podujatí či zastrešená pergola so zelenou strechou. Jej stropné stvárnenie symbolizuje včelí plást. Naznačuje odkaz na lúku pre mestské včely, ktorá sa nachádza tristo metrov od parku,“ poukazuje na zaujímavosti parku Hrádela. Okrem iného v parku pribudli nové lavičky bez povrchovej úpravy, aby lepšie splynuli s prírodou. „Výmenou prešlo aj verejné osvetlenie a na jeseň vysadíme v parku 50 nových stromov ako náhradu za tie, ktoré vzala lykožrútová kalamita,“ dodáva Hrádela. Park je tak pripravený nielen na ekologickejšie fungovanie, ale aj na zábavu a vzdelávanie pre deti i dospelých.