Ďalšia z ulíc na sídlisku Západ prechádza rozsiahlou premenou. Vymení sa povrch ciest i chodníkov. Na preplnenom sídlisku sa našiel aj priestor pre výstavbu nových parkovacích miest a osadenie polopodzemných kontajnerov.

Rekonštrukcia začala v auguste búracími prácami a prebiehať by mala najneskôr do konca septembra. Vzhľadom na náročnosť investície bude rozdelená na dve etapy, pričom na tento rok je v rozpočte vyčlenených viac ako 380 000 eur. Počíta sa s nimi pri rekonštrukcii cesty zahŕňajúcej oblúk začínajúci aj končiaci Tulskou ulicou. V uvedenom úseku bude čiastočne obmedzená doprava, mesto o tom informovalo cielenými oznámeniami.

„Imatra získa nový vzhľad, bude vymenený nielen povrch cesty, ale aj priľahlé chodníky. Budujeme tiež stojisko polopodzemných kontajnerov, prvé na celom sídlisku,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová. Špeciálne kontajnery sa osádzali počas stredy 19. septembra. Pôjde o kompletné stojisko polopodzemných kontajnerov pozostávajúce z nádob na komunálny aj triedený odpad. Ďalším prínosom rekonštrukcie by malo byť zvýšenie počtu parkovacích miest.