V sedemnástom kole Tipsport extraligy cestovali hráči HKm Zvolen do Popradu, ktorý ako jediný nad Zvolenom v tejto sezóne ešte nevyhral. Pod Tatrami sa hral IMG_1888zaujímavý bojovný hokej dvoch rozdielnych polovíc. Po polhodine hry to mohlo vyzerať, že Poprad je zrelý na uterák, keďže hostia viedli už 0:3. V druhej polovici sa však prebudili domáci strelci, ktorým sa podarilo štyri minúty pred koncom vyrovnať a vynútiť si predĺženie. Keď predĺženie gól neprinieslo museli rozhodnúť nájazdy. V nich sa podarilo víťazný nájazd premeniť až desiatemu hráčovi v poradí, Petrovi Gápovi. Z Popradu si tak vezieme iba bod. Cez víkend privítame na domácom ľade v piatok HC Košice a v nedeľu HK Nitru.

HK Poprad – HKm Zvolen 4:3 po s.n. (0:1, 2:2,1:0)

Góly: 32. Stals (M. Nagy, Kasík), 40. Kroták (Mlynarovič, Paukovček), 56. M. Nagy (Jabrocký) – 14. Michal Chovan (Brabenec, Ťavoda), 30. Hraško (Podkonický), 31. Brabenec (Škvaridlo, Michal Chovan)

HK Poprad: Sidor (Srnec) – D. Brejčák, Suchý („A“), Kasík („A“), Makovský, Fabian, Kurali, Gaborčík, D. Šterbák – Jabrocký, Stals, Belluš – M. Nagy, Mlynarovič, Sýkora – Paločko, S. Takáč, Kroták („C“) – Gápa, Paukovček, Vojsovič.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Obšut, Juraško („C“), Pokovič, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík, Fekiač – Michal Chovan, Brabenec („A“), P. Zuzin – Baláž, Podkonický („A“), Škvaridlo – Ľ. Zuzin, Jurík, Síkela – Puliš, Čanky, Ďaloga.

Rozhodca: Róbert Müllner – Martin Junek, Peter Šefčík