Záver mája patrí aj tento rok Dňom mesta Zvolen, ktoré si tak pripomenie 774. výročie obnovenia mestských privilégií kráľom Belom IV. Podujatie sa aj tento rok spojí s oslavami Medzinárodného dňa detí.

Program na zvolenskom námestí odštartuje už v piatok pred desiatou hodinou sprievodom účinkujúcich Námestím SNP. Presne o 10-tej hodine sa otvoria stánky jarmoku ľudových remesiel a tiež Dňa prevencie. Aktivity v rámci stánkov členov komisie prevencie budú otvorené až do 15.30 h. Na pódiu na námestí vystúpia postupne dychovka Zvolenská kapela, mažoretky, folklórne či tanečné súbory, ale na Zámocké hry zvolenské pozvú aj divadelníci zo zvolenského divadla. Pred šiestou večer bude pódium patriť spevákovi Tomášovi Bezdedovi s jeho kapelou. Nasledovať bude koncert kapely Queenmania a až do jedenástej večer bude najväčšie české a slovenské hity hrať kapela ZH Band.

Počas soboty bude jarmok ľudových remesiel na Námestí SNP vo Zvolene otvorený od 9.00 do 19.00 h. Program na pódiu začne znovu o 10-tej hodine. Predstavia sa postupne zvolenskí fujaristi a neskôr tiež šikovné deti zo SZUŠ Quo Vadis či detský folklórny súbor Huncútik. Vo večernom programe bude potom lákať napríklad koncert pop operného tria La Goia.

Nedeľa už bude v znamení predčasných osláv Medzinárodného dňa detí vo Zvolene. Program pre ne bude dopoludnia pripravený na Námestí SNP a zároveň bude aj tento rok prebiehať tiež Rozprávková cesta na Pustý hrad. Medzi nimi bude navyše od 9.00 do 12.00 h premávať aj rozprávkový vláčik – kyvadlová doprava z Námestia SNP ku zimnému štadiónu.