Už tento piatok 15. júna sa uskutoční pilotný ročník celoslovenského podujatia NOC HUDBY. Počas festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ sa k nemu pripája aj Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene a zahraničný hosť festivalu Městské divadlo Brno. Ich večerné predstavenie, veľkolepý muzikál CHICAGO, je zaradený medzi podujatia NOCI HUDBY.

Petr Gazdík z brnianskeho divadla v muzikáli CHICAGO

Brnianske divadlo je u divákov veľmi obľúbené a o ich vzťahu k zvolenskému festivalu svedčí fakt, že tento rok ich Zámocké hry zvolenské vítajú už po dvadsiaty raz. O vstupenky na muzikál CHICAGO bol mimoriadny záujem. Aj preto sa brnianske a zvolenské divadlo rozhodli pripraviť ešte jednu lahôdku pre Zvolenčanov. V piatok 15. júna o 15.30 odznie na námestí pri Evanjelickom kostole polhodinový blok piesní zo svetoznámych muzikálov. Spievať ich budú traja poprední interpreti brnianskeho divadla: Petr Gazdík, Dušan Vitázek a Lukáš Vlček. Ich vystúpenie bude vďaka ústretovosti Městského divadla Brno a Mesta Zvolen bezplatným darčekom Zvolenčanom.

Predpoveď počasia na piatok znie priaznivo, preto možno veriť, že vystúpenie na námestí sa bez problémov uskutoční. Rovnako je nádej, že nočné predstavenie CHICAGO bude odohrané na nádvorí zámku pod magickou hviezdnou oblohou.