Celý arzenál delostreleckej munície pravdepodobne z obdobia druhej svetovej vojny sa našiel v týchto dňoch v okrese Zvolen. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

„Hneď po oznámení operačný dôstojník vyslal na miesto policajnú hliadku, ktorá miesto nálezu zabezpečila až do príchodu krajského pyrotechnika,“ informuje polícia.

Pyrotechnik na mieste našiel 214 kusov delostreleckých granátov, 64 kusov delostreleckých mín, 17 kusov delostreleckých striel a 65 kusov delostreleckých nábojov rôzneho kalibru. Muníciu pyrotechnik za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení prevzal na zneškodnenie.

Polícia upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu takejto munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulovali. „Nález je nutné čo najskôr oznámiť. V súvislosti s neodbornou manipuláciou ľudí s nájdenou pyrotechnikou už bolo v minulosti zaznamenaných veľa úrazov či smrteľných zranení. Policajný pyrotechnik sa postará o odborné prevzatie a likvidáciu takejto hrozby. Zaistená munícia sa likviduje výbuchom vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť,“ informuje polícia.