Dnes, zo soboty na nedeľu, sa zmení čas a pospíme si o hodinu kratšie. Tohtoročná zmena mala byť posledná, ale Európska komisia rozhodla, že hodiny si budeme posúvať minimálne do roku 2016.

Ručičky sa posunú o hodinu dopredu 27.marca o 02:00. Prechod na stredoeurópsky letný čas bol uzákonený v roku 1979 a cieľom bolo šetriť elektrickou energiou a využívať tak viac denné svetlo. V súčasnosti sa zmena času stretáva najmä s negatívnymi reakciami. Ľudia dnes  využívajú zväčša úsporné spotrebiče a žiarovky a zároveň pracovný čas je flexibilnejší. Zmena zle vplýva hlavne na deti a starších ľudí. Môže sa narušiť biorytmus, čo môže viesť v konečnom dôsledku aj k zmenám správania.  Podľa psychologičky lepšie vnímame zmenu letného času keďže sa tešíme viac na dlhé dni aj napriek tomu, že spíme o hodinu menej. Na zmenu najviac doplácajú  hodinári, ktorí si musia už deň dopredu prestavovať všetky hodiny, aby to včas stihli.

Časový posun neobíde ani železnice či autobusové stanice. Eva Vozárová z autobusovej spoločnosti Slovak Line odporúča aby si cestujúci zistili všetky zmeny o odchodoch u konkrétneho dopravcu. Prechod na letný čas sa na Slovensku dotkne siedmich nočných vlakov.