Verejná ľadová plocha na Námestí SNP vo Zvolene patrí v zime medzi najobľúbenejšie atrakcie. Pre širokú verejnosť bude aj počas tejto zimy korčuľovanie bezplatné. Príprava plochy už vrcholí a prvých korčuliarov privíta v nedeľu, 17. decembra.

Ľadová plocha, ktorú prevádzkuje Mesto Zvolen aj za každoročného príspevku viacerých súkromných sponzorov, bude od nedele, 17. decembra k dispozícii verejnosti denne od 7.30 do 18.00 h a v nedele vždy do 20.00 h. Počas uvedeného času bude možné korčuľovať sa neobmedzene bez ohľadu na vianočné či novoročné sviatky. Ľadová plocha je verejnosti k dispozícii bezplatne. Mesto však zriadilo verejnú zbierku. Stačí naskenovať QR kód uvedený v prílohe, a umiestnený aj na jednom z mantinelov, z aplikácie k elektronickému bankovníctvu v mobilnom telefóne a poslať ľubovoľný príspevok.

Aj tento rok si budú môcť plochu vo večerných hodinách po 19.00 h alebo 21.00 h prenajať aj kolektívy napríklad na hokejové zápasy. Cena prenájmu je v takomto prípade určená na 90 € za hodinu.

V prípade záujmu o prenájom ľadovej plochy za účelom hokejových zápasov môžete kontaktovať mesto e-mailom na adrese kbocek@zvolen.sk. Rozpis časov, určených na prenájom, nájdete na tejto adrese.