Mestská polícia v uplynulých dňoch prijala opatrenia v súvislosti s výskytom falošných parkovacích preukazov zdravotne postihnutých. Niektorí vodiči sa totiž snažia nedostatok parkovacích miest alebo platené státie riešiť nelegálnym spôsobom, a to vyhotovením falošného parkovacieho preukazu.

Počas kontrol parkovacích miest určené pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa mestskí policajti zameriavajú aj na kontrolu parkovacích preukazov a ich platnosť.

Pokiaľ by sa jednalo o falzifikát, vzniká podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky podľa ustanovenia § 352 zákona 300/2005 Z. z. Trestného zákona. Parkovací preukaz pre ZŤP osoby musí byť vyhotovený v zmysle platnej legislatívy.

Polícia zároveň žiada občanov, aby v prípade, že majú informáciu o vodičoch, ktorí zneužívajú tieto preukazy na bezplatné a neobmedzené parkovanie v meste Zvolen, kontaktovali mestskú políciu na telefónnom čísle 159, prípadne napísali na mailovú schránku mestskapolicia@zvolen.sk.