KRPZ v BB | 19.6.2011

V Lešti sa konala súťaž špeciálnych jednotiek krajín V4

Prezídium Policajného zboru v Bratislave tento rok zorganizovalo pre príslušníkov špeciálnych policajných jednotiek z krajín V4 medzinárodnú súťaž, ktorá sa uskutočnila v dňoch 15. a 16. júna 2011. Tento rok sa streľba ozývala z priestorov Vojenského výcvikového strediska Lešť. V súťaži o titul najlepšieho špeciálneho tímu si na náročnej trati zmeralo sily dvanásť päťčlenných družstiev.

Všetky družstvá súťažili v disciplínach, ktoré súvisia s výkonom ich služby. Išlo o streľbu, zlaňovanie,  taktické aktivity na vode a museli zvládnuť aj viacero ďalších záťažových situácií. Na správnosť ich postupu pri plnení jednotlivých disciplín po celý čas dozerali viacerí experti policajného výcviku, ktorí ich počínanie počas súťaže na záver aj vyhodnotili.

Minuloročné víťazstvo aj tento rok obhájil tím Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru v Bratislave. Víťazný pohár s titulom druhého miesta si s hrdosťou odnieslo družstvo našich českých kolegov. Bronzovú medailu získali policajti Pohotovostného Policajného útvaru z Košíc, ktorí mali za sebou v tesnej blízkosti tím súperov zostavený z pätice „kukláčov“ z Nitry.

Fotogaléria