Počas uplynulého víkendu ohlásili zvolenskej mestskej polícii nález munície v lese nad zvolenským sídliskom Podborová. Pravdepodobne išlo o delostrelecký granát z druhej svetovej vojny.

„V sobotu popoludní bol mestskej polícii oznámený nález munície, ktorú objavil muž na prechádzke v lese nad sídliskom Podborová. Jednalo sa o muníciu, ktorá pravdepodobne pochádza z druhej svetovej vojny. Hliadka okamžite vykonala všetky bezpečnostné opatrenia a miesto nálezu zabezpečila do príchodu hliadky štátnej polície ako aj špecialistu – pyrotechnika,“ informuje Mestská polícia vo Zvolene na svojom webe.

Mestskí policajti v správe upozornili, aby verejnosť v prípade takýchto nálezov, ktoré nie sú ani takmer osem desaťročí po skončení vojny ojedinelé, v žiadnom prípade s muníciou nemanipulovala. Ihneď je potrebné volať či už štátnu či mestskú políciu, ktorá miesto zaistí a vykoná ďalšie kroky potrebné k bezpečnej likvidácii. Neodbornou manipuláciou by mohla aj roky nevybuchnutá munícia spôsobiť vážne zranenia.