ZVonline.sk, KinoStar Zvolen | PR | 15.3.2017

V Kino Star už aj Kráska a zviera s Emmou Watson, či ocenená Piata loď

kinostarHneď tri filmové novinky prináša v tento štvrtok na svoje plátna zvolenské Kino Star. Hollywoodska novinka s Emmou Watson v hlavnej úlohe – Kráska a zviera, ale aj Krištáľovým medveďom ocenený nový slovenský film, sú bezpochyby najväčšími lákadlami.

Okrem toho ponúkne dvojsálové kino vo Zvolenskej Európe aj film Zlato, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu Matthew McConaughey. Ešte stále ale môžete zájsť aj na slovenský film Únos, ktorý pripomína domáce politické dianie v deväťdesiatych rokoch. Vidieť môžete stále aj akčnú fantasy Kong: Ostrov lebiek či animák Balerína. Počas víkendu navyše Kino Star ponúkne ešte aj francúzsku komédiu Aj dvaja sú rodina.

Kráska a zviera

Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta. Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné…

Piata loď

Nový slovenský film, nakrútený na motívy úspešnej knihy Moniky Kompaníkovej, ktorá sa stala najlepšou knihou roka 2010. Ide o druhý dlhometrážny film režisérky Ivety Grófovej, ktorej debut získal národnú nomináciu na Oscara v roku 2012. No a s úspechom sa stretol už aj film Piata loď, ktorý odišiel s historicky prvým Krištáľovým medveďom pre Slovensko z tohtoročného filmového festivalu Berlinale.

Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať.

Zlato

Film Zlato je inšpirovaný skutočným príbehom a Matthew McConaughey v ňom hrá Kennyho Wellsa, ktorého celoživotnou túžbou je objaviť zlatú baňu. V snahe splniť si tento sen sa spojí s renomovaný geológom Mikom Acostom (Edgar Ramirez), ktorý údajne pozná jedno nálezisko. Uzavrú partnerstvo a odídu do Indonézie, kde po mnohých neúspešných pokusoch skutočne narazia na vytúžený bohatý zdroj vzácneho kovu. Ale nie všetko, čo sa blyští, býva zlato…

Aktuálny program KinoStar Zvolen si môžete pozrieť na internetovej stránke kina aktuálne informácie, ale aj ďalšie súťaže nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.