V extraligovom klube HKM Zvolen už pre sezónu 2022/2023 nepočítajú so službami brankára Robina Rahma, útočníka Radovana Puliša a Juraja Mikúša a ďalších deviatich hráčov.

„Niektorí z týchto hráčov vďaka dobrým výkonom odišli za lepšími podmienkami, ktorým sme nemohli konkurovať, ďalší zase uprednostnili iné ponuky a s niektorými sme sa rozhodli nepredĺžiť zmluvy my,“ uviedol prezident HKM Zvolen Dušan Mráz pre klubovú stránku.

„Dnes ešte nevieme zverejniť kompletný zoznam hráčov, ktorí budú obliekať náš dres, vieme ale, ktorí z minulého kádra to už nebudú. S určitosťou nebudú pokračovať Robin Rahm, Kirill Djakov, Jérémy Roy, Oldrich Kotvan, Jakub Meliško, Nikolas Gubančok, Peter Krieger, Ville Leskinen, Kyle Osterberg, Nick Saracino, Juraj Mikúš, Radovan Puliš a Tomáš Török,“ prezradil Mráz.

S ostatnými hráčmi, ktorí vo Zvolene pôsobili v sezóne 2021/2022, prebiehajú rokovania. Klub nedávno informoval o pokračovaní spolupráce s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom a aj s brankárom Adamom Trenčanom a útočníkmi Petrom Zuzinom a Marošom Jedličkom.

„Zvlášť ťažko sa mi lúči s Radom Pulišom, ktorý bol skvelý kapitán a viem, že aj naďalej zostane, výborný človek,“ poznamenal Mráz s dodatkom, že v nasledujúcej sezóne by na brankárskom poste mali dostať šancu zvolenskí odchovanci.

„Mám svoje skúsenosti s hráčmi, s ktorými sme dohodli všetky podmienky a podali si ruky s tým, že na druhý, či tretí deň podpíšu zmluvu, potom sa neozývali a nakoniec som sa dozvedel, že budú hrať za iný klub. A verte, jeden takýto prípad sa stal aj pred dvoma týždňami. Preto mená nových posíl budeme zverejňovať, až keď bude všetko vypodpisované. Verím ale, že to čakanie bude stáť za to a máme sa v novej sezóne na čo tešiť,“ poznamenal Mráz.

HKM Zvolen angažoval kanadského útočníka Sideroffa

Kanadský hokejový útočník Deven Sideroff sa stal hráčom HKM Zvolen. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke. Pre 25-ročného krídelníka pôjde o prvé pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži a tretie v Európe.

Jeho kariéra sa do roku 2020 odvíjala v nižších zámorských súťažiach, predovšetkým v AHL, v ktorej odohral 87 zápasov so ziskom 19 kanadských bodov (6+13). V roku 2015 ho z 84. miesta draftoval klub Anaheim Ducks, ale do NHL sa nepresadil. Sezónu 2020/2021 odohral v drese Innsbrucku v medzinárodnej IHL, ročník 2021/2022 strávil v druhej najvyššej švédskej súťaži. V drese Kristianstads IK mal v 52 zápasoch bilanciu 16 gólov, 23 asistencií, 65 trestných minút a 8 mínusových bodov.

„Deven je hráč s vynikajúcou strelou a vďaka tomu, že je pravák, bude veľmi užitočný v presilových hrách. Medzi jeho prednosti patrí vysoká pracovná morálka, rýchle korčuľovanie a nadpriemerné kombinačné zručnosti, ktoré dokáže využiť v kľúčových momentoch hry. Aj keď ho zdobí vynikajúca strela, tak o Devenovi nemôžeme hovoriť len ako o strelcovi, pretože pokiaľ nie je v dobrej streleckej pozícii, tak vďaka svojim kombinačným zručnostiam dokáže podržať puk a vytvoriť šancu pre spoluhráčov,“ uviedol zvolenský klub na margo novej akvizície.

Sideroff je prvá nová tvár v kádri trénera Petra Oremusa v medzisezónnom období.