THOR: TEMNÝ SVET

thor_temny_svet-350x232Kým sa hrdina v „Avengers: Pomstitelia“ (2012) snaží zachrániť Zem, hrdina Thor (2011) sa v novom dobrodružnom filme „Thor: Temný svet“ pokúsi zaviesť poriadok v celom vesmíre. Do univerza sa však vracia starobylá rasa na čele s vodcom Malekithom, aby uvrhol vesmír opäť do temnoty. Thor podstupuje riskantnú cestu na konci ktorej ho čaká stretnutie s nepriateľom tvárou v tvár, ktorému sa nevyrovná ani Ódin s Asgardom. Na ceste stretáva opäť Jane Foster a prichádza k rozhodnutiu, že obetuje všetko, čo má, aby zachránil nás všetkých.

LÁSKY ČAS

Tim Lake (Domhnall Gleeson) vo svojich 21 rokoch zistí, že dokáže cestovať v čase … V noci, po ďalšom neuspokojivom Silvestri, Timov otec (Bill Nighy) svojho syna zoznámi s úplne nečakaným faktom. Všetci muži v ich rodine mali a majú schopnosť cestovať v čase. Tim nemôže zvrátiť beh dejín, ale môže ovplyvniť to, čo sa stalo a deje v jeho vlastnom živote. Tim sa rozhodne túto schopnosť využiť, aby si vylepšil svoj doterajší život a to tým, že si nájde priateľku.

lasky_cas-350x177Ale nebude to také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Keď sa Tim presťahuje z pobrežia Cornwallu do Londýna, aby sa stal právnikom, stretne tu krásnu, neistú Mary (Rachel McAdams). Tim a Mary sa do seba zamilujú, ale nešťastná udalosť počas jednej cesty v čase spôsobí, že sa tí dvaja nikdy nestretli. Takže sa stretnú znova prvýkrát – a znovu po prvýkrát – až sa Timovi konečne podarí, po mnohých vychytralých cestovaniach v čase, získať jej srdce späť. Tim potom využíva svoje nadprirodzené schopnosti, aby predniesol perfektný romantický návrh, aby zachránil svoju svadbu pred najhorším svadobným príhovorom, a aby uchránil svojho najlepšieho priateľa pred profesijnou katastrofou. Ale ako sa jeho neobvyklý život vyvíja, Tim pomaly zisťuje, že jeho jedinečný dar ho nemôže ochrániť pred utrpením, ušetriť ho vzostupov a pádov, ktoré stretávajú všetky rodiny. Aj cestovanie v čase má svoje limity a môže byť veľmi nebezpečné. Lásky čas je komédia o láske a cestovaní v čase, ktorá nakoniec odhalí pravdu, že na to, aby človek žil život naplno, cestovanie v čase vôbec nepotrebuje.

MAFIÁNOVCI

Čierna komédia z dielne Luca Bessona o bývalom gangsterovi, ktorý je zaradený do programu na ochranu svedkov. Avšak dobehne ho jeho temná minulosť a on musí vziať opäť do rúk zbraň.

BABIE LETO

babie_leto-350x152Jeseň bude horúca. Do mesta, strateného kdesi na konci sveta, sa opäť vracia babie leto. A spolu s ním sa z výkonu trestu vracia Biely. Po desiatich rokoch väzenia prichádza domov do Košíc iba kvôli jednému. Pomstiť sa za svoju ukradnutú česť, rodinu aj mladosť. A začína sa divoká jazda ešte divokejším východom, miestnym podsvetím, rómskym getom a bočnými uličkami priamo v srdci hlavného mesta slovenskej periférie. Asi prvý film z druhého najväčšieho mesta na Slovensku prináša na plátna kín exotickú a výbušnú zmes drsného humoru, napätia a akčných scén, v ktorých sa mieša krv s destilátmi, smiech so slzami a platený sex so spaľujúcou láskou. Dráma zo súčasnosti aj o bizarnom mikrosvete kriminálnej komunity, ako aj o pomeroch na okraji spoločnosti spája prvky filmových žánrov ako gangsterka, pulp alebo film noir. Sugestívne herecké výkony, mrazivá atmosféra, a predovšetkým silný príbeh podľa medzinárodne oceňovanej knihy, to všetko robí z nového filmu Babie leto udalosť, akú Slovensko ešte nezažilo.