Už túto sobotu, 26. mája, sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v kulturistike a fitness dorastencov, vo fitness dorasteniek a vo fitness detí vo Zvolene, ktoré organizuje Tanečno-športový klub F.R.E.S.H. Zvolen na základe poverenia SAKFST ( Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja). Majstrovstvá sa konajú v Dome kultúry ŽSR na Sokolskej ulici.

Súťaž podobneho charakteru nebola vo Zvolene uz viac ako 20  rokov a tak sa tento rok všetci milovníci čistej krásy svalov nesmierne potešili, že majú možnost pozriet si nie iba tanečno-akrobatické zostavy fitnessiek a fitnessákov, ale aj tri kategórie kulturistov – do 65 kg, do 75 kg a nad 75kg. Momentálne je prihlásených vyše 100 pretekárov a pretekárok v trinástich kategóriach. Veľmi silné boje sa očakávajú vo všetkých kategóriách fitness dievčat, pretože práve medzi nimi sa bude rozhodovať o tom, ktoré dostanú šancu reprezentovať Slovensko na nadchádzajúcich Majstrovstvách Európy aj svetovom šampionáte.

Majstrovstvá detských kategórií začínajú o 11.00 hod. a dorastencov o 17.00 hod. Vo večernom programe je pre všetkých hostí pripravený výnimočný zážitok – exhibičné vystúpenie momentálne najmasívnejšieho bodybuildera Slovenska – bronzového medailistu z Majstrovstiev SR mužov v kategórii nad 90kg – Petra Kováča. Bude možné sa s Petrom aj vyfotografovať a taktiež získať jeho autogram do zbierky.  Ako ďalší hosť sa v programe predstaví aj súčasný majster SR vo fitness juniorov Patrik Tomaškovič so svojou atraktívnou voľnou zostavou a pár tanečných čísiel pridajú žiaci Tanečnej školy Zuzany Niščákovej, ktorá je spoluorganizátorom podujatia. Majstrovstvá sú podporované aj mestom Zvolen, BBSK a mnohými ďalšími partnermi.

Vstupne na akciu je 5,-€, deti do 6 rokov zdarma, deti do 10 rokov a dochodcovia 3,-€