V Bratislave na Pasienkoch sa konalo druhé kolo Ligy mládeže Slovenskej republiky, pri účasti okolo 140 plavcov.

Z Klubu športového potápania Calypso Zvolen sa ho zúčastnilo len 29 plavcov, ktorí celkovo získali 17 medailových umiestnení. Nekompletná zostava v kategórii E chlapcov a E0 dievčat, kde chýbalo po jednom pretekárovi. V kategórii C dievčat sa súťažilo dokonca bez jedinej pretekárky.

Z plavcov bodovali najmä staršie ročníky z kategórií C a D – Žigmund Peter, ktorý získal dvakrát prvé miesto a Kostúr Ján, ktorý priniesol jedno prvé miesto, ďalej Kmeťko Andrej a Plavec Peter, ktorí zhodne získali jedno

prvé a jedno druhé umiestnenie a Kuzma Róbert s jedným druhým miestom. Zahanbiť sa nedali ale ani naše najmladšie nádeje z kategórie E a E0 – Stratil Alexander, ktorý priniesol cenné druhé a tretie miesto, Linderová  Laura s dvoma tretími miestami a Hrbáľová Ester s jedným tretím miestom. Noví pretekári Calypsa Zvolen, pre ktorých to boli ich prvé preteky, zažili konečne atmosféru pretekov a prekonávali sa vo svojích osobných rekordoch.

Plavci KŠP Calypso však dokázali, že ich sila je najmä v tímovej práci. V pretekoch štafiet sa umiestnili plavci z každej kategórie a to v kategórii C štafeta v zložení Kmeťko Andrej, Kostúr Ján, Kuzma Róbert a Žigmund Peter na prvom mieste, v kategórii D štafeta v zložení Šimiaková Miroslava, Fejt Viliam, Kušík Timon a Plavec Peter na treťom mieste, v kategórii E štafeta v zložení Hrbáľová Ester, Almášiová Natália, Kohút Jakub a Sekerešová Andrea na treťom mieste a v kategórii E0 štafeta v zložení Stratil Alexander, Bieliková Bianka, Janešík Tomáš a Linderová Laura na druhom mieste.

V celkovom poradí je KŠP Calypso s počtom bodov 2107 na druhom mieste za vedúcou Caretou Zvolen.

Vzhľadom na to, že preteky sa niesli v smutnom duchu nečakaného úmrtia syna majiteľa firmy Mates systém s. r. o., ktorý sa venuje meraniu času na viacerých športových pretekoch, nielen v plutvovom plávaní, chceme im touto cestou vyjadriť  našu sústrasť.