TS Europa SC BB | PR | MP | 28.5.2015

V bystrickej Europe Eko víkend detí

Aj tento rok sa bude Deň detí v banskobystrickej Europe oslavovať ekologicky. Už najbližší víkend sa tak budú môcť deti zapojiť do rôznych eko súťaží, hier či tvorivých dielní. K sviatku im príde zablahoželať aj Miro Jaroš. Pripravené je tiež interaktívne bábkové predstavenie a mnohé ďalšie prekvapenia.

Program začne v sobotu o štrnástej. Na EKOvíkende detí sa ako prvé predstaví prešovské Divadlo Babadlo, ktoré na motívy Hansa Christiana Andersena zahrá rozprávku Sen jedného duba. Deti sa budú môcť do predstavenia aj aktívne zapojiť a ovplyvniť tak záver rozprávky o záchrane stromov a ich osude.

ekovikendĎalej bude nasledovať vyhlásenie výsledkov súťaže Rozkvitnutá Europa. V polovici mája si totiž šikovní žiaci z piatich základných škôl v Europe vysadili vlastné kvetinové mini záhradky, o ktoré sa až do konca mesiaca poctivo starali. „Kvietky chodím polievať a starám sa o ne, aby mali dosť vody. Teším sa už na vyhodnotenie a aj na Mira Jaroša. Dúfam, že s našou záhradkou vyhráme,“ hovorí malá Miriam zo ZŠ Spojová, ktorá sa do súťaže zapojila. Žiaci z víťazného tímu si okrem 500 € na nákup pomôcok pre svoju školu odnesú aj ďalšie zaujímavé ceny.

Pripravené je tiež čítanie z EKO knižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika. Deti si potom podľa jej obsahu spoločne zahrajú aj divadlo. Budú si tiež môcť zasúťažiť v rôznych zaujímavých EKO súťažiach. „Program uzavrie Miro Jaroš so svojím vystúpením Pesničky pre (ne)poslušné detičky, ktorý bude celú akciu aj moderovať. Každého určite poteší aj autogramiáda a fotenie s týmto známym spevákom, ktoré potrvá až do sedemnástej hodiny,“ hovorí Viktor Maceják, Event coordinator Europa SC.

V nedeľu sa budú deti môcť zapojiť do zaujímavého MAKEDO workshopu, ktorý je naplánovaný od trinástej do osemnástej. Vyskúšajú si tu recyklovanie starých kartónov netradičným spôsobom. „MAKEDO je unikátny spájací systém, ktorým je možné spojiť najrôznejšie materiály okolo nás. Dá sa s ním zahrať na mnoho spôsobov a vytvoriť tak nekonečné množstvo nových vecí. V kombinácii s bohatou detskou predstavivosťou určite vzniknú zaujímavé výtvory plné fantázie a originálnych nápadov detí,“ dodáva Viktor Maceják, Event coordinator Europa SC.