Poslednú aprílovú noc zvolenská formácia Comp&neros rozprúdila krv v BarBare.  Koncert síce začal s omeškaním, no ich skalopevným fanúšikom to neprekážalo, tešili sa totiž na multiinštrumentálnu symfóniu, vďaka ktorej Comp&neros má nie len vo Zvolene skvelú povesť.

Komornejšia atmosféra, tlmené svetlo a nabitá miestnosť. Kapela vystúpila na pódium aj keď bez huslistu Juraja Stieranku. Martin Ryboš a Ondřej Daniš privítali hostí a meškanie komentovali vyjadrením: „Neospravedlňujeme sa, pretože naša kapela sa nikdy neospravedlňuje, ale vitajte, ďakujeme, že ste prišli.“ A po pár sekundách prvotných tónov dotvoril atmosféru Ondřejov výkrik: „Slovenskó!“. Aj nujazzový koncert dal náznakmi najavo momentálnu národnú hokejovú atmosféru Majstrovstiev sveta.

Hlavným tvorcom Comp&neros je Martin Ryboš, ktorý počas koncertu vystriedal množstvo nástrojov cez gitaru, priečnu flautu, či saxofón, no rovnako ako nástroje sa menili aj členovia kapely. Pri klávesoch vystriedala Ondřeja Daniša sympatická Katka Lahová, kým Ondřej vzal do rúk bass gitaru. Na kongo a perkusie hral Robo Onderík a na bicie Peter Kičák.  Zahrali známe skladby ako napríklad Hmlou, Srdcová sedma a zaznela aj skladba, ktorej názov len pre dnešný večer zmenili na BarBarocker.

Hostia sa po krátkej prestávke roztancovali a užívali si hudbu rovnako ako muzikanti. Každý chcel s kapelou po koncerte prehodiť aspoň pár slov a hviezdy večera sa neustále strácali v dave. Zábava pokračovala aj ďalej až po nočné „džemovanie“. Kapela tento koncert síce nazvala „predpremiérou“, no tancujúce publikom bolo viac než spokojné.