Dňa 11. 12. 2011 o 15:40 hod. bol na tiesňovú linku nahlásený požiar unimobunky pričom v jej blízkosti sa nachádza rozostavaná budova na ulici M. Hodžu vo Zvolene.

Na miesto požiaru bolo vyslaných sedem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice vo Zvolene na 2 automobiloch. Po príchode na miesto zásahu a vykonanom prieskume bolo zistené, že od horiacej unimobunky sa požiar rozšíril aj na vonkajšiu fasádu a časť strechy vedľa stojacej budovy v rekonštrukcii. Vzhľadom k stavu rozvinutia požiaru veliteľ zásahu požiadal o ďalšie sily a prostriedky.

Pri zásahu príslušníci HaZZ museli používať autonómne dýchacie prístroje, pričom na likvidáciu požiaru bol nasadený aj hasiaci monitor z vonkajšej strany budovy, ktorý je súčasťou špeciálnej výškovej techniky. Celkovo na likvidáciu požiaru bolo nasadených štrnásť príslušníkov HaZZ a päť vozidiel.

Na mieste vzniku požiaru bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru a príslušníci Policajného zboru. Príčinou vzniku požiaru je pravdepodobne nedbalostné konanie neznámej osoby s otvoreným ohňom. Pri požiari nedošlo k zraneniu ani usmrteniu osôb. Predbežná výška škody bola vyčíslená príslušníkmi HaZZ na približne 10.000 EUR a uchránené hodnoty na viac ako 30.000 EUR.

Vďaka rýchlemu zásahu HaZZ nedošlo k rozšíreniu požiaru na celú plochu strechy vedľa stojacej budovy v rekonštrukcii.