ZVonline (Nika Spišková, foto: autor) | 16.6.2011

V arboréte sa konajú dni ruží

Všetci milovníci ruží si tento týždeň prídu na svoje. Arborétum Borová hora pri Zvolene vyhlásilo tradičné podujatie Dni ruží, ktoré bude prebiehať od 13. do 19. júna. V areáli sa okrem iného nachádza pozoruhodná zbierka približne osemsto rôznych odrôd ruží a práve v tomto období je možné vidieť väčšinu z nich kvitnúť. Preto sa pracovníci arboréta rozhodli ukázať túto krásu širokej verejnosti.

Od pondelka do piatku je možné navštíviť arborétum od 7:00 do 16:00 hodiny. Príjemná prechádzka vedie pomedzi záhony pestrofarebných ruží, ktorých jemná vôňa poteší nejedného návštevníka. Ďalej cesta pokračuje pomedzi zbierky tradičných i menej bežných drevín z celého Slovenska. V areáli sa nachádza aj malé jazierko a lavičky pre oddych. Ak to niekomu nebude stačiť, pri vstupe sa nachádzajú aj skleníky, v ktorých sa pestujú exotické sukulenty. Počas víkendu bude prebiehať podujatie ďalej, avšak už z možnosťou sprievodcu a odborného výkladu v dvoch vstupoch. Stretnutie na tieto vstupy bude o 10:00 a o 15:00 na parkovisku. Individuálne prehliadky začnú o niečo neskôr až o 9:00 hodine a trvať budú do 18:00 hodiny. Aj počas tejto akcie bude prebiehať predaj okrasných ihličnatých a listnatých drevín, ruží, izbových kvetín a kaktusov.

Prístup do Arboréta Borová hora je jednoduchý. Od poslednej autobusovej zastávky na Podborovej je to len pár metrov do kopca. Vstupné je 2 € pre dospelých, 1 € pre žiakov, študentov a dôchodcov. Deti do 6 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.