Všetci milovníci ruží si tento týždeň prídu na svoje. Arborétum Borová hora pri Zvolene vyhlásilo tradičné podujatie Dni ruží, ktoré bude prebiehať od 13. do 19. júna. V areáli sa okrem iného nachádza pozoruhodná zbierka približne osemsto rôznych odrôd ruží a práve v tomto období je možné vidieť väčšinu z nich kvitnúť. Preto sa pracovníci arboréta rozhodli ukázať túto krásu širokej verejnosti.

Od pondelka do piatku je možné navštíviť arborétum od 7:00 do 16:00 hodiny. Príjemná prechádzka vedie pomedzi záhony pestrofarebných ruží, ktorých jemná vôňa poteší nejedného návštevníka. Ďalej cesta pokračuje pomedzi zbierky tradičných i menej bežných drevín z celého Slovenska. V areáli sa nachádza aj malé jazierko a lavičky pre oddych. Ak to niekomu nebude stačiť, pri vstupe sa nachádzajú aj skleníky, v ktorých sa pestujú exotické sukulenty. Počas víkendu bude prebiehať podujatie ďalej, avšak už z možnosťou sprievodcu a odborného výkladu v dvoch vstupoch. Stretnutie na tieto vstupy bude o 10:00 a o 15:00 na parkovisku. Individuálne prehliadky začnú o niečo neskôr až o 9:00 hodine a trvať budú do 18:00 hodiny. Aj počas tejto akcie bude prebiehať predaj okrasných ihličnatých a listnatých drevín, ruží, izbových kvetín a kaktusov.

Prístup do Arboréta Borová hora je jednoduchý. Od poslednej autobusovej zastávky na Podborovej je to len pár metrov do kopca. Vstupné je 2 € pre dospelých, 1 € pre žiakov, študentov a dôchodcov. Deti do 6 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.