PR článok | 25.11.2018

Užite si technológiu, ktorú majú k dispozícii aj športové hviezdy

Aj špičkoví zjazdoví lyžiari ako Aksel Lund Svindal či Američanka Lindsey Vonnová nosia lyžiarske okuliare, ktoré využívajú jedinečnú technológiu PRIZMTM. Táto technológia spôsobila doslova revolúciu vo svete optiky a výrazne uľahčila život ľuďom, ktorí sa radi venujú jazde na lyžiach či na snowboarde. Unikátnu technológiu vyvinula značka Oakley, líder v oblasti doplnkov do hôr. Ako funguje technológia PRIZM? V skratke tak, že sa prispôsobí vzhľad a farbu šošovky aktuálnym svetelným podmienkam a počasiu.

Oakley PRIZM vyvolali revolúciu

Skutočne, technológia PRIZM vyvolala na trhu malú revolúciu. A že sa vývojári spoločnosti Oakley na ňu poriadne nadreli! Samotný výskum trval pätnásť rokov. Vývojári spoločnosti merali kompletné elektromagnetické spektrum špecifické pre rôzne prostredia ako more, jazerá, ľad či sneh. Moderné lyžiarske okuliare s technológiou PRIZM pomáhajú športovcom čeliť ťažkostiam pri nepríjemnom počasí či jeho náhlych zmenách. Táto technológia inteligentne vylaďuje obraz, zvýrazňuje farby a zvyšuje váš výkon v danom športe.

Pri lyžiarskych okuliaroch rozhoduje kvalita

Lyžiarske okuliare, to skutočne nie je vec, na ktorej by ste mali šetriť. Jedná sa totiž o vaše zdravie a bezpečnosť, pričom úrazy pri zimných športoch, to naozaj nie nič príjemné. Okuliare Oakley PRIZM nie sú ako klasické polarizačné okuliare, ktoré menia farbu podľa aktuálnych svetelných podmienok. Tieto inteligentné okuliare totiž menia farbu šošovky presne podľa aktuálneho športu, ktorý vykonávate!

Čo farba, to iné počasie

Lyžiarske okuliare s technológiou PRIZM sú vyrábané v šiestich rôznych farbách, pričom každá farba indikuje počasie, v akom by ste okuliare mali používať. Čiže v praxi napríklad ružové okuliare sú vhodné nepriaznivých podmienok v podobe hmly a snehu. Niet preto divu, že aj svetové hviezdy, ktoré sme spomínali v úvode článku, využívajú pri svojich pretekoch po celom svete tieto unikátne okuliare so špičkovou technológiou PRIZM.