Po zimnej pauze vybehli v 16. kole 2. futbalovej ligy na trávnik aj futbalisti MFK Zvolen. Príjemné počasie určite umožnilo, aby si na letný futbalový štadión našlo cestu čo najviac priaznivcov. Nakoniec bola z toho najvyššia divácka návšteva. Zvolenčania si zmerali sily s tímomo FC Tatran Prešov.

Hralo sa na premočenom teréne, čo hru výrazne poznačilo. K dispozícii nebola hlavná hracia plocha a preto sa diváci aj hráči museli uspokojiť so susedným tréningovým trávnikom. Úvod zápasu patril skôr domácim hráčom, ale aktivitu do gólu nepretavili. Dobrým výkonom sa v prvom polčase prezentoval domáci obranca Konček, výborne si plnil defenzívne úlohy a podporoval aj útočné akcie. Juniori z východu dali o sebe vedieť v 20. minúte, ale radosť z gólu im pohotovým zákrokom prekazil brankár Gnida. Zaujímavý moment, ktorý prebral domáce hľadisko, nastal, keď zvolenský hráč nastrelil brvno, skóre však ostalo nezmenené.

V druhom dejstve pritlačili Zvolenčania na „pílu“ a po faule v pokutovom území na útočníka Hroša mali výhodu penalty. Tyčiak s prehľadom premenil a na radosť fanúšikov sa domáci dostali do vedenia 1:0. Obrana MFK v 55. minúte zaspala a úplne voľný sa ocitol pred brankárom prešovský hráč, ktorý však gólovú šancu nevyužil. Zverenci trénera Milana Albrechta pridali ešte jeden gól v 58.minúte. Po rohovom kope a predĺženej lopte sa strelecky presadil nováčik v drese Zvolena, Nikel. Domáci hráči zápas kontrolovali. Po veľkej chybe zvolenského brankára však prišli o dvojgólový náskok a Prešov znížil na 2:1. Hra nabrala spád a na ihrisku bola cítiť snaha východniarov vyrovnať. Po tom čo v 83. minúte vylúčila z hry hlavná rozhodkyňa Chudá domáceho hráča Bobora, hrali Prešovčania v početnej výhode. Zvolenčania ešte vystrašili brankára Baráta strelou z 30 metrov. Autorom bol domáci Tyčiak, strela skončila tesne nad. Výsledok mohol ešte upraviť Borbély ale trafil len brvno. Počas dvoch nadstavených minút sa ešte na ihrisku strhla malá potyčka a diváci už boli netrpezliví. Nakoniec sa všetci dočkali a MFK Zvolen si pripísal do tabuľky zaslúžené tri body. Najbližšie sa futbalisti predstavia 19.marca v Bardejove.

Ostatné výsledky 16. kola: Ružiná – Sp. N. Ves 4:1, Poprad – Vranov n/Topľou 1:0, Trebišov – Humenné 2:0, D. Ždaňa – Dukla B. Bystrica B 0:2, MFK Košice B – Žilina B 1:1, Lipany – Podbrezová a Stará Ľubovňa – Bardejov sa nehrali