Po prázdninách si plutvoví plavci z KVŠ Careta Zvolen vyplávali v Zlíne na Stredoeurópskom pohári druhé miesto.

Plutvoví plavci z klubu KVŠ Careta pri TU vo Zvolene začali po trojmesačnej pauze hneď zostra. V sobotu 15.9.2012 si v Zlíne zmerali sily s plutvármi z Nemo Zlín, Laguna Nový Jičín (Česko) a Nautilus Jastrzebie Zdrój (Polsko) v 3. kole Stredoeurópskeho pohára v PP, RP a BF (PP-plávanie s monoplutvou, RP-rýchlostné plávanie pod hladinou a BF-plávanie s dvoma plutvami). Tento pretek sa pretekárom z pod Pustého hradu vydaril, keď získali 18 cenných kovov a pohár za celkové druhé miesto.(1. Laguna 37 565b., 2. Careta 28 799b., 3. Nemo 18 609b., 4. Nautilus 17 392b.).

Najúspešnejšou ,,careťáčkou“ bola Zuzana Hrašková, ktorá v kategórii D (12-13 rokov) získala dve zlaté a jednu striebornú medailu v disciplínach 100m RP, 100m PP a 200m BF. V kategórii EO (do 9r.) si vyplávala tri medaily Victoria Mináčová, dve zlaté v disc. 50m PP, 100m PP a bronzovú v disc. 100m BF, v tých istých disc. trikrát striebro vybojoval Dominik Matej, Evka Bednáriková sa môže po sobote pýšiť striebrom z trate 100m BF a bronzom zo 100m PP. V tej istej kategórii sa z prvej medaily a to so strieborným leskom v disc. 50m PP tešila Hanka Hudáková. Zuzana Nulíčková si ako jediná z klubu v kat. E (10-11r.) vyplávala cenný kov, keď na trati 100m PP finišovala na druhom mieste. Na stupne pre víťazov sa prebojoval v kat. B (16-17r.) Radoslav Košta v disc. 100m RP na druhé a v disc. 200m BF na tretie miesto.

Ďalšie individuálne ocenenia získali najlepší pretekári v trojboji (súčet bodov zo všetkých troch disciplín). V absolútnom poradí sa zhodne na druhom mieste umiestnili medzi ženami Zuzana Hrašková a medzi mužmi slovenský reprezentant Martin Andreánsky. V kat. E0 – 1. Mináčová, 2. Matej, 3. Bednáriková, kat. E – 3. Nulíčková, kat. D – 1. Hrašková.

,,Aj napriek trojmesačnému tréningovému výpadku, kvôli prázdninám, podali pretekári dobré výsledky, o čom svedčí 24 osobných rekordov a zisk druhého miesta v celkovom poradí,“ skonštatoval po pretekoch predseda KVŠ Careta Milan Hofbauer.