ulica ludovita sturaPo rekonštrukciách mostov a dôležitých križovatiek v uplynulých obdobiach opäť čakajú Zvolenčanov veľké dopravné obmedzenia. Jedna z najfrekventovanejších ulíc mesta prejde z veľkej časti komplexnou obnovou.

Ulicu Ľudovíta Štúra zrekonštruuje Mesto Zvolen v úseku od Námestia SNP po križovatku s ulicou Kimovská. Na ulici boli už počas januára vypílené viaceré stromy, nakoľko sa bude jednať o komplexnú obnovu nielen ciest ale aj chodníkov. Dôjde k výmene živičného krytu vozovky, chodníky budú mať po novom povrch zo zámkovej dlažby. Obnoviť sa má drenážny a odvodňovací systém, zrekonštruuje sa verejné osvetlenie. Po oboch stranách cesty sa zrealizujú cyklistické chodníky. Už vo februári ale začne súvisiaca výmena vodovodných potrubí pod ulicou Ľudovíta Štúra, ktorá bude spojená aj s možnými odstávkami pitnej vody.

Samotná stavba prebehne v troch etapách. V prvej od 1. marca do 11. apríla sa bude rekonštruovať časť ulice Ľudovíta Štúra od Námestia SNP po križovatku s ulicou Š. Moyzesa. Od 14. apríla sa bude pokračovať ďalším úsekom od spomenutej križovatky po križovatku s ulicou J. Kráľa, ktorý by mal byť hotový do 9. mája. Posledná časť po križovatku s ulicou Kimovská by mala byť hotová do 30. júna. Jednotlivé úseky budú pre dopravné prostriedky v čase rekonštrukcie uzavreté.

Mestský rozpočet bude táto rekonštrukcia ulice Ľudovíta Štúra stáť vyše 623-tisíc eur. Realizovať ju bude spoločnosť SKANSKA SK Bratislava, ktorá na základe vlaňajšej verejnej súťaže už pre mesto opravovala časti Novozámockej a Sokolskej ulice. Tento rok ešte opraví aj vybraný úsek Nográdyho ulice.